mojeauto.pl > motogazeta > Samochody luksusowe > Hybrydowe Cayenne

Hybrydowe Cayenne

Już jakiś czas temu do motoryzacyjnego świata przedostawały się informacje o tym, że producent samochodów marki Porsche zamierza wejść w coraz szybciej rozwijający się segment samochodów hybrydowych.

Hybrydowe Cayenne

Nowe Cayenne ma posiadać całkiem rewolucyjną konstrukcję układu napędowego. Ma ona pozwolić na poruszanie się z prędkością rzędu 110 km/h wyłącznie przy pomocy silnika elektrycznego. Wprawdzie do rozpędzenia się do tej prędkości będzie wykorzystywany silnik spalinowy, ale przy osiągnięciu wyznaczonego pułapu będzie on przechodził w tryb uśpienia. A to oznacza, że spalanie samochodu zostanie mocno zredukowane. Według zapowiedzi producenta auto zadowoli się wielkością paliwa rzędu 10l/100km.

Silnik elektryczny wraz ze sprzęgłem będzie montowany w nowym SUVie Porsche pomiędzy silnikiem spalinowym, a jego przekładnią. Całość ma być kompatybilna z dotychczasową płytą podłogową tego modelu. Całym układem będzie zarządzać technologia o nazwie "Hybrid Manager" i przy pomocy 20 tysięcy parametrów zarządzi  wydajną i ekonomiczną pracą. Nowe rozwiązanie pojawi się też w nadchodzącym modelu Panamera.

Hybrydowe Cayenne trafi na rynek nie prędzej niż za dwa, trzy lata. Jego cena będzie porównywalna ze standardową wersją zasilaną konwencjonalnym układem silnikowym.

Czytaj także:

Porsche konstruuje sportowe monstrum (2007-06-01)

Trans-syberyjskie Cayenne (2007-04-18)

Do szpitala w Porsche Cayenne (2007-04-04)

Sprawdź dostępne konfiguracje:

Porsche Cayenne
Porsche Cayenne
Cena podstawowa już od: 361 330 PLN brutto
Dostępne nadwozia: suv-5dr.

Podobne wiadomości:

Zakaz rejestracji Porsche Cayenne w Szwajcarii

Zakaz rejestracji Porsche Cayenne w...

Aktualności 2017-08-22

9 na 10

auto motor i sport 0000-00-00

Ważą ponad dwie tony każdy, a poruszają się ze zwinnością sportowych limuzyn. Pod maską mają mocne V8 plus ogromną dawkę techniki. BMW X5 4.8i i Porsche Cayenne S, czyli dwaj tacy, dla których osiągi to rzecz święta.

Komentuj:

~Rumun 2007-11-10

Jestem rumunem i polecam ten samochod.

~zadowolony 2007-08-02

MAD - bredzisz. Nim kupiłem, dokładnie wszystko sprawdziłem. Co zaś się tyczy hybrydy to ciekawy pomysł. Moda na oszczędzanie także przez bogatych powoli dociera do Polski. Wstyd się przyznać ale zawsze zaniżam spalanie na rodzinnych spotkaniach.

~Waku 2007-07-29

Nigdy bym nie kupił Kajenki czy Turka. Lepsze już jest Q7 i GrandCherokee. A dużo lepsze - X5 i ML.

~MAD 2007-07-29

Cayenne to zupełnie nie Porsche. To bardziej VW niż Porsche. Niestety

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Solaris wybuduje kolejny zakład
Solaris wybuduje kolejny zakład
Producent pojazdów komunikacji miejskiej z wielkopolskiego Bolechowa przygotowuje się do kolejnej inwestycji. Solaris Bus & Coach wybuduje piąty zakład produkcyjny. Spółka kupiła 8,3 ha w okolicach Środy Wielkopolskiej.