Serwis redagowany przez: Auto motor i sport
Serwis redagowany przez: Auto motor i sport
mojeauto.pl > motogazeta > Samochody luksusowe > Ile trzeba czekać na Ferrari?

Ile trzeba czekać na Ferrari?

Jak donosi magazyn Wall Street Journal zwiększył się czas oczekiwania na zamówione w salonach dilerskich auta marki Ferrari. Standardowy dla większości modeli, dwuletni okres ewaluował w ostatnich miesiącach nawet do... trzech lat.

Ile trzeba czekać na Ferrari?

Nawet przy produkcji rocznej sięgającej we włoskiej stajni 5.700 egzemplarzy, jest to stanowczo zbyt mało bowiem popyt przekracza podaż. Kilka lat temu, szef Ferrari Luca Cordero di Montezemolo zapowiedział, że Ferrari nie będzie sprzedawać więcej niż pięć tysięcy samochodów rocznie. Od momentu przekroczenia kamienia milowego dla marki minęło już trochę czasu, lecz Włosi nie zrobili nic żeby sprostać popytowi nadchodzącemu z rynku azjatyckiego oraz Środkowego Wschodu.

Jeden z dealerów Ferrrari, Michaelem Mastrangelo powiedział magazynowi Wall Street Journal, że nierzadko bywa tak, że do momentu zanim klient zdąży odebrać zamówiony kilkanaście miesięcy temu egzemplarz, na rynku pojawia się nowa wersja lub face-lifting. Mastrangelo dodał, że jego klienci muszą czekać średnio trzy lata na swój wymarzony samochód. Dla mniej cierpliwych lub młodszych klientów właściciel salonu doradza skupienie się na modelach używanych. Nie dość, że nieco taniej to jeszcze szybciej. Zastanawiający jest jednak fakt, czy osoba przychodząca do salonu tej marki przejmuje się w jakimkolwiek stopniu ceną kupowanego Ferrari?

Czytaj także:

Konkurent z Maranello (2007-05-04)

Super-samochody, które zawiodły (2007-03-23)

Sześćdziesiąte urodziny Ferrari (2007-01-11)

Zobacz koniecznie: Wszystko o Ferrari
Tematy w artykule: Ferrari

Podobne wiadomości:

Ferrari F12 od Bengala Design

Ferrari F12 od Bengala Design

Samochody luksusowe 2016-10-13

Ferrari pracuje nad nowym flagowcem

Ferrari pracuje nad nowym flagowcem

Samochody luksusowe 2016-08-01

Komentuj:

~anty-fan 2007-05-13

"W przenośni pojęcie kamień milowy używane jest do oznaczenia wydarzeń szczególnie ważnych w historii jakiejś społeczności."

~frodo 2007-05-11

wkurza mnie to okreslenie 'kamien milowy', nie wiem co autormial na mysli, ale chyba zdeka przesadzil

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Opel Karl Rocks zadebiutuje w Paryżu
Opel Karl Rocks zadebiutuje w Paryżu
Niemiecki producent rozwija linię Rocks. Po modelu Adam przyszedł czas na Karla w takim wydaniu. Auto zadebiutuje już podczas salonu motoryzacyjnego w Paryżu, a pierwsze zamówienia będzie można składać pod koniec tego roku.
Rozpoznaj modele Skody i wygraj Rozpoznaj modele Skody i wygraj