mojeauto.pl > motogazeta > Samochody luksusowe > Infiniti Q50 Eau Rouge z konkretnym sercem

Infiniti Q50 Eau Rouge z konkretnym sercem

Infinti Q50 Eau Rouge jest coraz bliżej seryjnej produkcji. Auto, które debiutowało podczas targów mogliśmy podziwiać również w Genewie. To w Szwajcarii producent zdradził silnik, który trafi pod maskę auta.

Infiniti Q50 Eau Rouge z konkretnym sercem
Infiniti planuje pod maskę Q50 Eau Rouge wsadzić silnik V6 o pojemności 3.8 litra. Racje mają Ci z Was, którzy sądzą, że jest to jednostka zapożyczona z Nissana GT-Ra. W Eau Rouge motor dostarczy 540 KM oraz 600 Nm maksymalnego momentu obrotowego.

Jednostka wsparta podwójnym turbodoładowaniem posiada 24 zawory i pojemność 3799 cm3. Silnik współpracuje z przekładnia automatyczną o 7 przełożeniach. Napęd trafia na cztery koła i rozdzielany jest pomiędzy osie w proporcji 50/50.Z silnikiem od GT-Ra Q50 Eau Rogue ma osiągać pierwsze 100 km/h w czasie poniżej 4 sekund, a prędkość maksymalna wyniesie 290 km/h. Produkcja tego modelu nie została jeszcze potwierdzona, ale nasze źródło mówi, że pojawi się limitowana ilość egzemplarzy Q50 Eau Rouge oraz seryjny model Q50 przypominający Eau Rouge ze słabszym silnikiem.

Sprawdź dostępne konfiguracje:

Infiniti Q50
Infiniti Q50
Cena podstawowa już od: 159 990 PLN brutto
Dostępne nadwozia: sedan-4dr.

Podobne wiadomości:

Jak w grach komputerowych

auto motor i sport 0000-00-00

Tak jeszcze nie było. W nowym Infiniti Q50 debiutuje układ kierowniczy, w którym kierowca nie kręci bezpośrednio kołami, bo nie ma bezpośredniego połączenia z przekładnią! Jak elektroniczna kierownica sprawdza się w praktyce?

Infiniti QX50 Concept - nadchodzi nowy SUV

Infiniti QX50 Concept - nadchodzi nowy SUV

Aktualności 2017-01-04

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Już latem łatwiejszy przejazd Zakopianką
Już latem łatwiejszy przejazd Zakopianką
W połowie sierpnia kierowcy jadący Zakopianką będą mogli skorzystać z nowo wybudowanego węzła drogowego w Poroninie. Marszałek województwa małopolskiego zapewnił, że wszystkie prace postępują zgodnie z harmonogramem.