mojeauto.pl > motogazeta > Samochody luksusowe > Infiniti planuje poszerzyć swoją gamę

Infiniti planuje poszerzyć swoją gamę

Infiniti śmiało spogląda w przyszłość. Tam japończycy widzą nowe modele, które mają rywalizować m.in. w segmentach, w których Infiniti do tej pory nie próbowała walczyć z konkurencją.

Infiniti planuje poszerzyć swoją gamę
Na salonie samochodowym w Genewie Infiniti zaprezentowało jeden z ciekawszych koncepcyjnych modeli tej imprezy. Model EmergE to prototypowy sportowy samochód wyposażony w technologię hybrydową plug-in. Wiceprezes amerykańskiego oddziału Infiniti zdradził, że firma myśli nad wprowadzeniem tego modelu do produkcji.

W planach marki jest również rozszerzenie wciąż jeszcze świeżej gamy Infiniti Performance Line. Na razie pod tym szyldem produkowany jest model G zarówno w wersji coupe jak i z otwartym dachem. IPL pierwotnie zakładało rozszerzanie możliwości aut Infiniti, coś na wzór tego co posiada europejska konkurencja - AMG Mercedesa, czy MPower od BMW.

Ben Poor wydaje się mieć inne zdanie na ten temat. "IPL jest dla nas kolejnym szczeblem w drabinie rozwoju. To nie jest AMG i nigdy nie miało nim być. Dla nas jest to miejsce, w którym rozpoczynamy tworzeni marki-córki."

 Infiniti przygotowuje się do wprowadzenia na rynek nowego modelu JX, w którym pokłada duże nadzieje i liczy na spory sukces tego modelu. Crossover wyposażony w trzy rzędy siedzeń został stworzony by konkurować na rynku amerykańskim z Acurą i Audi.

Na zbliżających się targach motoryzacyjnych w Nowym Jorku Infiniti zaprezentuje elektrycznego sedana, który planowo na rynku ma pojawić się w 2014 roku.

Podobne wiadomości:

Infiniti QX30 - nowy silnik, bogatsze wyposażenie

Infiniti QX30 - nowy silnik, bogatsze...

Aktualności 2017-02-02

Nowy salon Infiniti w Krakowie

Nowy salon Infiniti w Krakowie

Aktualności 2016-04-15

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
Nie jest już modnym crossoverem, ale przestronnym i komfortowym autem kompaktowym. Odświeżony Citroen C4 Cactus zachwyca na wiele sposobów.