mojeauto.pl > motogazeta > Samochody luksusowe > Jaguar twardszy niż Rosomak

Jaguar twardszy niż Rosomak

Jaguar wprowadza na rynek pancerną wersję swojego nowego luksusowego samochodu XJ. Wersja Sentinel oficjalnie zostanie zaprezentowana w Moskwie w 2010 roku na International Motor Show.

Jaguar twardszy niż Rosomak
Nowy Sentinel zapewnia najwyższy poziom ochrony w dyskretny sposób – jest praktycznie nie do odróżnienia od standardowego modelu XJ, a jednocześnie oferuje specjalny pakiet zbrojenia, który przewiduje ochronę pasażerów do poziomu ochrony balistycznej B7 (czyli zabezpiecza przed ostrzałem z ostrej amunicji np. AK-74)  i chroni pasażerów przed zdetonowanym w pobliżu pojazdu ładunkiem wybuchowym o wadze 15 kg.

Dla porównania wzmocniona wersja Rosomaka – samochodu pancernego używanego między innymi przez Wojsko Polskie – zapewnia ochronę załodze przy najechaniu kołem na ładunek o masie tylko 10 kg TNT.

Kompleksowy system zbrojenia podniósł masę całego samochodu aż do 3300 kg, jednakże nie ma to negatywnego wpływu na wydajność pojazdu. Pancerz zbudowany jest ze specjalnej stali o dużej wytrzymałości z dodatkiem kewlaru.

Konstrukcja Sentinel oparta jest na wydłużonym rozstawie osi XJ, a napędzana przez wyrafinowaną i szybką jednostkę benzynową 5,0 l V8 o mocy 385 KM z sześciobiegową automatyczną skrzynią biegów. Ten potężny silnik sprawia, że XJ Sentinel przyspiesza od 0 do 100 km/h w 9,7 sekundy i osiąga prędkość maksymalną 195 km/h.

Znaczna masa wymusiła użycie najlepszych hamulców, zastosowany system pochodzi od najmocniejszej 510-konnej wersji Jaguara XJ Supercharged. Podwozie Sentinel zaopatrzone w system Adaptive Dynamics musiało poradzić sobie ze wzrostem masy pojazdu.

"Jaguar XJ w wersji Sentinel to doskonała oferta dla członków rządów, organizacji i osób prywatnych, którym niezbędna jest najlepsza ochrona i najwyższy poziom bezpieczeństwa, przy jednoczesnym zastosowaniu zaawansowanych technologii oraz luksusowym wykończeniu wnętrz" - mówi Karolina Sobkowiak, Jaguar Brand Manager.

Klienci, którzy zdecydują się na XJ Sentinel korzystają z kompleksowego programu wsparcia, zarówno przed jak i po zakupie. Dedykowany konsultant ds. bezpieczeństwa ściśle współpracuje z klientem w procesie sprzedaży, w celu zapewnienia pełni dopasowania opcji wyposażenia dodatkowego, niezbędnego indywidualnym nabywcom. W trakcie użytkowania pojazdu pakiet wsparcia zawiera szkolenia kierowców i obsługę specjalistów w razie potrzeby.

Sprawdź dostępne konfiguracje:

Jaguar XJ
Jaguar XJ
Cena podstawowa już od: 419 900 PLN brutto
Dostępne nadwozia: sedan-4dr.
Zobacz koniecznie: Wszystko o Jaguar XJ Wszystko o Jaguar
Tematy w artykule: Jaguar Seria XJ Jaguar XJ

Podobne wiadomości:

Jaguar F-Pace najlepszy – WCOTY 2017

Jaguar F-Pace najlepszy – WCOTY 2017

Aktualności 2017-04-13

Hamann Jaguar F-Pace - nietuzinkowy

Hamann Jaguar F-Pace - nietuzinkowy

Samochody luksusowe 2017-03-14

Niemiecki tuner opracował nowy bodykit i nieco podrasował jednostkę napędową. Propozycja dla tych, którzy uważają F-Pace za nudny samochód.

Komentuj:

~zen 2010-08-19

tylko, że do KTO Rosomaka to się nie umywa, nie zabierze 11 osób masę klamotów, 2 ciężkie karabiny i nie ma prześwitu 40cm. zresztą zginąć w Rosomaku to hwała a w osobówce to tak jak poślizgnąć się na mydle

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
6 sprawdzonych patentów na zimę.
6 sprawdzonych patentów na zimę.
Zamarznięte szyby i czapa śniegu na dachu mogą być niebezpieczne dla Ciebie, otoczenia i Twojego portfela. Podpowiadamy, jak szybko odśnieżyć auto, a dzięki temu uniknąć 3 pkt. karnych i 500 zł mandatu, a przy okazji pospać nawet kwadrans dłużej.
Citroen C3 Aircross Citroen C3 Aircross