mojeauto.pl > motogazeta > Samochody luksusowe > Jak wydobyć 23 KM?

Jak wydobyć 23 KM?

Okazuje się, że tuningowane fabrycznie Lamborghini Murcielago LP640 nie pokazuje szczytowych możliwości konstruktorów. Jednak specjaliści z firmy Edo podkręcili dwunastocylindrowy silnik o pojemności 6,5 litra, wyciągając z niego dodatkowe 23 konie mechaniczne.

Jak wydobyć 23 KM?

Dzięki tajemniczym modyfikacjom, silnik dysponuje teraz mocą rzędu 663 koni mechanicznych przy 7.800 obr./min. Wspomniany tuning wpłynął też pozytywnie na wielkość maksymalnego momentu obrotowego. Zamiast 660 Nm, właściciel auta będzie miał do dyspozycji 675 Nm przy poziomie 5.600 obr./min. Maksymalna prędkość tego Lamborghini to 348 km/h. Do "setki" przyspiesza zaledwie w przeciągu 3,8 sekundy.

Aby zwiększyć moc samochodu konstruktorzy zdecydowali się na przeprogramowanie układu ECU odpowiedzialnego za pracę silnika. W jednostce zmieniono filtry powietrza na bardziej wydajne, w wydechu pojawił się katalizator dostosowany do intensywniejszego przepływu splalin. Kilka stalowych koni dodał mu też nowy system kontroli zaworów wylotowych.

Lamborghini Murcielago LP640 przerobiony przez firmę Edi to nie tylko tuning mechaniczny. Na jego tylnej części zamontowano specjalny spojler, którego kąt nachylenia można regulować. Dodatkowo we wnętrzu auta zamontowano kamerę cofania, gdyż wbrew pozorom zaparkowanie tego samochodu bez pomocy osób trzecich to nie lada wyzwanie. Deska rozdzielcza jest teraz wykończana elementami z popularnego karbonu. W celu zwiększenia bezpieczeństwa w aucie pojawia się także elektroniczny czujnik ciśnienia powietrza w ogumieniu. Cena auta nie jest jeszcze znana.

Czytaj także:

Audi R8 + V10 (2007-05-29)

Lekki jak... Gallardo (2007-03-02)

Super-samochody, które zawiodły (2007-03-23)

Komentuj:

~jarek 2007-10-04

fajne

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nowe Suzuki Jimny - pierwsze zdjęcia przed premierą
Nowe Suzuki Jimny - pierwsze zdjęcia przed premierą
Suzuki przygotowuje w tym roku dwie ważne premiery, a jedną z nich jest zupełnie nowe Jimny. W sieci pojawiły się właśnie pierwsze zdjęcia tego modelu, a my znamy już pierwsze szczegóły na temat czwartej generacji.

Zalando Zalando