mojeauto.pl > motogazeta > Samochody luksusowe > Japoński konkurent dla małych Mercedesów

Japoński konkurent dla małych Mercedesów

Przedstawiając na salonie samochodowym w Genewie koncepcyjny model Infiniti Etherea, japoński producent dał do zrozumienia niemieckiej konkurencji, że stworzy konkurencyjny model w segmencie kompaktów. W tej kwestii Nissan/Renault wraz z Daimlerem ogłosili partnerstwo technologiczne.

Japoński konkurent dla małych Mercedesów
Dzięki temu Infiniti może skorzystać z elementów przedniego napędu, który został stworzony dla Mercedesów klasy A i B. Stylistyka nadwozia będzie nawiązywała do koncepcyjnego modelu Etherea. Serwis Car & Drive zastanawia się, dlaczego koncern Nissan/Renault, który posiada ponad 30-letnie doświadczenie w budowaniu aut przednionapędowych zwraca się o pomoc do Daimlera?

Na to pytanie odpowiedział Andy Palmer, wiceprezes marki Nissan: "Luksusowa marka musi mieć lepszą sztywność skrętną, dużo lepsze NVH(poziom hałasu i wibracji ) niż w autach masowej produkcji. Jeśli masz produkt, który obsługuje takie auta jak klasa A i B, z takim poziomem NVH, sztywności skrętnej i jest on bliski cenowo do aut masowej produkcji to jest bardzo dobry punkt, patrząc na konkurencyjność. To miejsce w którym chcemy być". Nowe auto ma najpierw pojawić się na rynku amerykańskim z silnikami benzynowymi, a do Europy trafi również z jednostką wysokoprężną.
Zobacz koniecznie: Wszystko o Infiniti
Tematy w artykule: Infiniti

Podobne wiadomości:

Nowy salon Infiniti w Krakowie

Nowy salon Infiniti w Krakowie

Aktualności 2016-04-15

Fortwo ED, iOn, CT 200h, M35h, Octavia...

auto motor i sport 0000-00-00

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Skoda Vision X - premiera w Genewie
Skoda Vision X - premiera w Genewie
Już w marcu startuje salon motoryzacyjny w Genewie. Podczas imprezy zadebiutuje koncepcyjna Skoda Vision X. To zapowiedź kolejnego SUV-a w gamie czeskiego producenta.