mojeauto.pl > motogazeta > Samochody luksusowe > Jay Leno kupił Jaguara XJ

Jay Leno kupił Jaguara XJ

Jay Leno jest jednym z najbardziej znanych prezenterów wieczornych programów rozrywkowych w Stanach Zjednoczonych. Ten popularny komik jest także znanym kolekcjonerem samochodów. Kilka dni temu stał się właścicielem najnowszego Jaguara XJ.

Jay Leno kupił Jaguara XJ
Jay po raz pierwszy zetknął się z Jaguarem XJ, kiedy przyjechał na oficjalną premierę tego modelu w Londynie w 2009 roku. Samochód spodobał mu się tak bardzo, że postanowił go mieć.
 
„Z reguły kupuję samochody z drugiej ręki – 10-, 15-letnie – i tak naprawdę mam wpływ jedynie na wybór modelu. Niektóre kocham i ich wykończenie mi pasuje, w przypadku innych nie jestem do końca przekonany. Przy zakupie Jaguara XJ otrzymałem długą listę tapicerek, kolorów nadwozia, detali wykończenia wnętrz i teraz wszystko zależało ode mnie. Z całej dostępnej palety lakierów zdecydowałem się na przykład na kolor Pearl Grey” – powiedział Jay Leno.

Jay Leno zamówił Jaguara XJ z silnikiem 5,0 l V8 Supercharged, w wersji 470-konnej, dostępnej w Stanach Zjednoczonych. W swojej bogatej kolekcji Jay Leno może się pochwalić legendarnymi modelami Jaguara m.in.: XK120 i e-Type coupe.

Sprawdź dostępne konfiguracje:

Jaguar XJ
Jaguar XJ
Cena podstawowa już od: 419 900 PLN brutto
Dostępne nadwozia: sedan-4dr.

Podobne wiadomości:

Jaguar XJ Sentinel– bunkier na kółkach

auto motor i sport 0000-00-00

Jaguar świętuje 75. urodziny

auto motor i sport 0000-00-00

Komentuj:

~Artur 2010-09-02

Ależ informacja. Stać go na dużo lepsze auta. I może to jest gwóźdź tej wiadomości. Człowiek popularny i od lat zafascynowany samochodami, kupił Jaguara. Chyba tylko po to, żeby o tym w gazetach napisano

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Od kilku dni w północno-wschodniej Polsce pojawiły się nowe, żółte znaki na których możemy zobaczyć np. czołg. Na szczęście zwykli kierowcy nie muszą się nimi przejmować. Są to informacje przeznaczone dla wojskowych.