mojeauto.pl > motogazeta > Samochody luksusowe > Jedyne w swoim rodzaju Ferrari

Jedyne w swoim rodzaju Ferrari

Takie samochody w zasadzie z miejsca przechodzą do panteonu aut kultowych - Ferrari za niedługo pokaże, wyprodukowane jedynie w jednej sztuce, wyjątkowe auto.

Jedyne w swoim rodzaju Ferrari
Wóz będzie napędzany sześciolitrowym silnikiem V8 i zostanie pokazany na Concorso d-Eleganza Villa d'Estate pod koniec tego miesiąca. Samochód jest na razie konceptem, a nazywa się Ferrari Super America 45 i podobno został zamówiony przez pewnego Nowojorczyka.

Samochód wchodzi w skład projektu Special Projects Programme, w ramach którego już stworzono jeden model, a mianowicie P540 Superfast Aperta (na zdjęciu). Inspiracją dla twórców było złote Ferrari z filmu Toby Dammit z 1968 roku. P540 zostało zamówione przez Edwarda Walsona, którego ojciec jest twórcą telewizji kablowej.

SUperfast Aperta bazuje na 599 GTB Fiorano, jednak od pierwowzoru mocno wyróżnia go dach w stylu targa, przez który inżynierowie musieli przebudować nieco konstrukcję całego auta, przez co waga wzrosła o 20 kilogramów w odniesieniu do 599.

Przy zamawianiu takich samochodów w Ferrari panuje żelazna zasada: gdy właściciel postanowi go sprzedać, bądź umrze i auto pozostanie bez prawowitego właściciela, firma Ferrari ma pierwszeństwo w odkupieniu samochodu, aby zapobiec przedostaniu się go w niepowołane, niesprawdzone ręce osoby trzeciej.

Concorso d'Eleganza Villa d'Estate rozpoczyna się 20 maja i wystawione tam zostaną Audi Quattro Concept, Mercededes Shooting Break Concept, MINI Rocketman, Rolls-Royce 102EX oraz Pininfarina P4/5, bazująca na Ferrari Enzo.

Podobne wiadomości:

Kultowe Ferrari 250 GTO - czy rekord zostanie pobity?

Kultowe Ferrari 250 GTO - czy rekord zostanie...

Samochody luksusowe 2016-11-18

Ferrari stawia na hybrydy

Ferrari stawia na hybrydy

Samochody luksusowe 2016-11-08

Komentuj:

~wass 2011-05-05

aby być właścicielem nowego Ferrari nie wystarczy mieć kasę ale także udokumentować stałe wysokie dochody albo być poprostu VIPem

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Ford Mustang przeszedł delikatny lifting
Ford Mustang przeszedł delikatny lifting
Po dwóch latach od debiutu globalnej wersji Mustanga przyszedł czas na delikatne odświeżenie. Zmiany nie są rewolucje, ale sprawiają, że amerykańska legenda wygląda świeżo. Zobaczcie, co zmieniło się w nowym modelu?