mojeauto.pl > motogazeta > Samochody luksusowe > Jedyne w swoim rodzaju Ferrari

Jedyne w swoim rodzaju Ferrari

Takie samochody w zasadzie z miejsca przechodzą do panteonu aut kultowych - Ferrari za niedługo pokaże, wyprodukowane jedynie w jednej sztuce, wyjątkowe auto.

Jedyne w swoim rodzaju Ferrari
Wóz będzie napędzany sześciolitrowym silnikiem V8 i zostanie pokazany na Concorso d-Eleganza Villa d'Estate pod koniec tego miesiąca. Samochód jest na razie konceptem, a nazywa się Ferrari Super America 45 i podobno został zamówiony przez pewnego Nowojorczyka.

Samochód wchodzi w skład projektu Special Projects Programme, w ramach którego już stworzono jeden model, a mianowicie P540 Superfast Aperta (na zdjęciu). Inspiracją dla twórców było złote Ferrari z filmu Toby Dammit z 1968 roku. P540 zostało zamówione przez Edwarda Walsona, którego ojciec jest twórcą telewizji kablowej.

SUperfast Aperta bazuje na 599 GTB Fiorano, jednak od pierwowzoru mocno wyróżnia go dach w stylu targa, przez który inżynierowie musieli przebudować nieco konstrukcję całego auta, przez co waga wzrosła o 20 kilogramów w odniesieniu do 599.

Przy zamawianiu takich samochodów w Ferrari panuje żelazna zasada: gdy właściciel postanowi go sprzedać, bądź umrze i auto pozostanie bez prawowitego właściciela, firma Ferrari ma pierwszeństwo w odkupieniu samochodu, aby zapobiec przedostaniu się go w niepowołane, niesprawdzone ręce osoby trzeciej.

Concorso d'Eleganza Villa d'Estate rozpoczyna się 20 maja i wystawione tam zostaną Audi Quattro Concept, Mercededes Shooting Break Concept, MINI Rocketman, Rolls-Royce 102EX oraz Pininfarina P4/5, bazująca na Ferrari Enzo.

Podobne wiadomości:

Koniec Ferrari California, czas na Portofino

Koniec Ferrari California, czas na Portofino

Aktualności 2017-08-30

Program serwisowy Ferrari – na 7 lat

auto motor i sport 0000-00-00

Komentuj:

~wass 2011-05-05

aby być właścicielem nowego Ferrari nie wystarczy mieć kasę ale także udokumentować stałe wysokie dochody albo być poprostu VIPem

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nowe Audi A6 - znamy polskie ceny
Nowe Audi A6 - znamy polskie ceny
Importer niemieckiej marki opublikował właśnie cennik nowego Audi A6. Samochód będzie dostępny na początek w silnikiem benzynowym i wysokoprężnym. Cennik otwiera kwota 296 600 zł.