mojeauto.pl > motogazeta > Samochody luksusowe > Jedyny sedan od Ferrari na sprzedaż

Jedyny sedan od Ferrari na sprzedaż

Ferrari to przede wszystkim potężne superauta z centralnie umieszczonymi silnikami i bezkompromisowym nadwoziem o linii podporządkowanej osiągom. I to się raczej nie zmieni - tym cenniejsze jest unikalne Ferrari Pinin, totalnie zaprzeczające charakterowi aut z Maranello.

Jedyny sedan od Ferrari na sprzedaż
Ferrari Pinin, na co wskazuje sama nazwa, to dzieło biura projektowego Carozzeria Pininfarina. Auto powstało w późnych latach 70. i zyskało aprobatę samego Enzo Ferrari. A Sergio Pininfarina, szef stylistów projektu, nazwał je "autem idealnym". Z technicznego punktu widzenia to rozciągnięte Ferrari 400 - rozstaw osi wynosi aż 276cm, co pozwala czterem osobom na wygodną podróż w luksusowej kabinie.

Zbudowano zaledwie dwie sztuki auta - żadna z nich nie jeździła. Unikalny 12-cylindrowy silnik 5,0 boxer oraz skrzynia biegów były atrapami. Ferrari Pinin było tylko wydmuszką stworzoną na potrzeby wystawy samochodów w Turynie w 1980 roku. Jeden z egzemplarzy zamieniono na żyletki dla Włochów z prowincji Modena, ale drugi uniknął zagłady w złomowej zgniatarce. Został sprzedany w 2008 roku na aukcji za 250 000 dolarów, a jego późniejszy właściciel zamienił go w pełnosprawny, jeżdżący samochód z silnikiem 4,8 V12 o mocy 315KM z Ferrari 400.

Teraz auto znów jest na sprzedaż, ale cena mocno podskoczyła. To abstrakcyjne 795 000 dolarów. Ale może to jednak całkiem niezła inwestycja dla kolekcjonerów? W końcu mówimy o jedynym sedanie jaki wyjechał z fabryki w Maranello i raczej na jego następcę nie mamy co czekać.
Zobacz koniecznie: Wszystko o Ferrari
Tematy w artykule: Ferrari Pininfarina

Podobne wiadomości:

70. urodziny marki Ferrari

70. urodziny marki Ferrari

Samochody luksusowe 2017-03-13

W 2017 roku mija 70 lat od momentu, kiedy Enzo Ferrari zbudował swój pierwszy drogowy samochód. 

Ferrari FXX-K Evo - jeszcze bardziej ekstremalne

Ferrari FXX-K Evo - jeszcze bardziej...

Aktualności 2017-10-31

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Winiety 2018 - ile kosztują, gdzie kupić
Winiety 2018 - ile kosztują, gdzie kupić
Powoli zbliża się okres wyjazdów na narty. Warto pamiętać, że w wielu krajach konieczne są winiety, uprawniające do jazdy po autostradach: w Czechach, Austrii, Szwajcarii, Czechach, na Słowacji. Podpowiadamy, gdzie kupować najtaniej winiety.