mojeauto.pl > motogazeta > Samochody luksusowe > Jest z Hiszpanii - pokona Teslę i Venturi

Jest z Hiszpanii - pokona Teslę i Venturi

Być może to widok pobliskiego salonu marki Bentley, widoczny z okna jego apartamentu, być może coś innego skłoniło Gregorio Pena by stworzył samochód, który będzie hiszpańską odpowiedzią na elektryczne supersamochody.

Jest z Hiszpanii - pokona Teslę i Venturi
Twórca elektrycznego Izaro GT-E zakłada, że samochód będzie dostępny jako pełni elektryczny wóz, ale będzie także dostępny jako hybryda, która rozpędza się do setki w czasie niższym niz 4 sekundy.

Jeśli plany się ziszczą auto będzie napędzane silnikiem o mocy 500 koni mechanicznych lub 416 w przypadku napędu hybrydowego. Projektant założył, ze waga samochodu nie będzie przekraczać jednej tony. Będzie to możliwe dzięki wykorzystaniu aluminium, magnezu oraz specjalnej stali. Przy napędzie elektrycznym baterie będą pozwalały na zasięg 250 kilometrów. Hybryda z pełnym bakiem przejedzie koło 690 km.

Co ciekawe, założeniem twórcy była niska cena samochodu, jak na jego osiągi. Auto będzie kosztować około 200 tysięcy złotych. Jak będzie w rzeczywistości pokażą następne miesiące. Póki co fajnie jest pomarzyć.

Podobne wiadomości:

Elektryczna marka Volkswagena w Chinach

Elektryczna marka Volkswagena w Chinach

Aktualności 2016-10-06

Lidl umozliwi ładowanie aut elektrycznych

Lidl umozliwi ładowanie aut elektrycznych

Aktualności 2017-09-27

Komentuj:

aaa 2010-08-20

\"Przy napędzie elektrycznym baterie będą pozwalały na zasięg 250 kilometrów.\" Czyli jak w przypadku roadstera Tesli, w rzeczywistych warunkach (niskie temperatury, korki) około 100km. A potem godziny ładowania. Warto kupić dwa, jeden będzie się ładował, drugim się jeździ ;P Na poważnie to powinni rozważyć w tego typu samochodach możliwość łatwego wyjęcia zespołu baterii i zastąpienia go uprzednio naładowanymi.

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Od kilku dni w północno-wschodniej Polsce pojawiły się nowe, żółte znaki na których możemy zobaczyć np. czołg. Na szczęście zwykli kierowcy nie muszą się nimi przejmować. Są to informacje przeznaczone dla wojskowych.