mojeauto.pl > motogazeta > Samochody luksusowe > Jeszcze mocniejsze Quattroporte

Jeszcze mocniejsze Quattroporte

Na styczniowej wystawie samochodowej w Detroit zostanie zaprezentowana jeszcze bardziej usportowiona wersja Maserati Quattroporte, o budzącym respekt przydomku Sport GT S.

Jeszcze mocniejsze Quattroporte
Czterodrzwiowe Maserati będzie mieć pod maską znaną z modelu GranTurismo S ośmiocylindrową jednostkę o pojemności 4,7 litrów i mocy 440 koni mechanicznych. Jak na razie włoski producent nie zdradził żadnych szczegółów dotyczących danych eksploatacyjnych Quattroporte Sport GT S.

Obok większej mocy ważnymi zmianami w wersji Sport GT S będą zmodyfikowana sześciostopniowa przekładnia automatyczna z ulepszonymi sterownikami oraz jeszcze bardziej sztywne i obniżone zawieszenie. Całość dopełnią zmiany w układzie wydechowym, które mają zapewnić bardziej odpowiednie dźwięki dobywające się z rur wydechowych.

Jednocześnie niewielkim, kosmetycznym właściwie zmianom poddane zostało nadwozie. Wyróżniającymi elementami będą m.in. czarny grill, pośrodku którego znajdujące się logo Maserati otrzymało czerwone akcenty. Czarne będą również klamki, obramowanie okien, a przednie reflektory zostały przyciemnione. Wewnątrz zmian również niewiele. Jeszcze bardziej sportowy charakter auta podkreślić ma wykończenie foteli mieszanką skóry i alcantary.

Władze koncernu nie ujawniły również nic na temat daty rozpoczęcia sprzedaży Maserati Quattroporte Sport GT S, ani cen, jakie przyjdzie zapłacić za najmocniejszą wersję tego modelu.

Podobne wiadomości:

Kolejna akcja serwisowa samochodów Maserati

Kolejna akcja serwisowa samochodów Maserati

Samochody luksusowe 2016-09-08

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Sprawdź historię sprowadzonego pojazdu – za darmo!
Sprawdź historię sprowadzonego pojazdu – za darmo!
Ministerstwo Cyfryzacji poinformowało, że już od poniedziałku można korzystać z nowej usługi w ramach systemu Historia Pojazdu. Funkcjonalność rozszerzono o zagraniczne samochody, które do tej pory nie były ujęte w Centralnej Ewidencji Pojazdów, a pojawiły się w ofertach sprzedaży.