mojeauto.pl > motogazeta > Samochody luksusowe > Jeszcze mocniejszy Phaeton

Jeszcze mocniejszy Phaeton

Volkswagen, aby uatrakcyjnić ofertę swojego luksusowego modelu, jeszcze bardziej wzmocnił potężny, dwunastocylindrowy silnik.

Jeszcze mocniejszy Phaeton

Moc sześciolitrowego silnika W12 zwiększyła się o 30 KM z 420 do 450 KM. Zwiększony został także maksymalny moment obrotowy z 550 do 560 Nm, który osiągany jest już przy 2.750 obr/min. (poprzednio przy 3000 obr/min.). Oprócz topowego silnika W12, Phaetona można nabyć także z sześcio- i ośmiocylindrowym silnikiem benzynowym oraz sześcio- i dziesięciocylindrową jednostką wysokoprężną. Wszystkie wersje silnikowe wyposażone są w standardzie ze stałym napędem na cztery koła (4Motion).

Czy to pomoże luksusowemu Volkswagenowi w końcu przełamać barierę i na poważnie włączyć się do walki o klienta w tym segmencie. Jak podała niemiecka organizacja KBA, od stycznia do maja sprzedaż Phaetona w Niemczech wzrosła o 27,3% w porównaniu z tym samym okresem w ubiegłym roku. W samym tylko maju wzrost wyniósł 38,4%. Pozytywny trend można także zaobserwować na rynku europejskim, gdzie w pierwszych pięciu miesiącach roku uzyskano wynik sprzedaży lepszy o 20% w porównaniu z rokiem ubiegłym.

Dwunastocylindrowe silniki benzynowe należą do mocnej strony koncernu Volkswagen. Znaleźć można je w takich markach jak Audi, Bentley, Lamborghini oraz właśnie w modelu Volkswagen Phaeton. W ubiegłym roku sprzedaż wyłącznie wersji dwunastocylindrowych wzrosła o ok. 30% i wyniosła 6.587 aut.

Zobacz ceny i dostępne wersje VW Phaetona

Komentuj:

~VW 2007-01-08

VW PIEKNIE I TAK TRZYMAĆ!!! SUPER AUTA:)

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nie masz dowodu i polisy OC? Nie dostaniesz mandatu
Nie masz dowodu i polisy OC? Nie dostaniesz mandatu
Już niedługo nie będziemy musieli wozić ze sobą dowodu rejestracyjnego i poświadczenia polisy OC. Po wielu zapowiedziach i obietnicach posłowie w końcu przegłosowali zmiany w prawie.