mojeauto.pl > motogazeta > Samochody luksusowe > Jeżdżąc Porsche Macanem zarabiasz pieniądze

Jeżdżąc Porsche Macanem zarabiasz pieniądze

Czasy, w których Polonez wyjeżdżając z Polmozbytu zyskiwał na wartości względem ceny zakupu wydają się dawno minioną przeszłością. Okazuje się jednak, że podobne rzeczy dzieją się nadal.

Jeżdżąc Porsche Macanem zarabiasz pieniądze
Z utratą wartości auta zaraz po wyjeździe z salonu powinien być w zasadzie pogodzony każdy klient, może poza nabywcami limitowanych edycji drogich samochodów. Zupełnie inaczej wygląda to w przypadku Porsche Macana.

SUV niemieckiej marki wkroczył na rynek w marcu ubiegłego roku i momentalnie zyskał ogromną popularność. Popularność ograniczoną niestety podażą, bo początkowo czas oczekiwania na Macana sięgał niemal 2 lat! Jeśli w tym momencie konfigurujesz wymarzonego Macana, uzbrój się w cierpliwość na około 14 miesięcy.

W tym kontekście nie dziwi fakt, że Macan - technicznie oparty na Audi Q5 - osiąga wyższe ceny na internetowych ogłoszeniach niż w salonowych cennikach. Doszło nawet do tego, że dealerzy Porsche w Anglii oferowali klientom odbierającym auta odkup za cenę o kilka tysięcy funtów wyższą, niż zapłacili. Dyrekcja firmy zabroniła jednak sprzedawcom zarabiać na Macanach podwójnie, aby nie ucierpiał wizerunek marki.

A propos wizerunku - Niemcy mogliby co prawda zwiększyć produkcję kompaktowego SUVa, ale decyzja nadal nie została podjęta. Sam fakt ogromnego popytu na Macana może polepszyć image marki i wygenerować większe zyski niż przekucie go w nadwyżkę finansową poprzez dostosowanie podaży.

Osoby, które już odebrały kluczyk do swojego Macana mogą więc chwilowo zapomnieć o utracie wartości. Pozostaje im cieszyć się jazdą eleganckim SUVem i w odpowiednim momencie jeszcze na nim zarobić. 

Sprawdź dostępne konfiguracje:

Porsche Macan
Porsche Macan
Cena podstawowa już od: 239 589 PLN brutto
Dostępne nadwozia: suv-5dr.
Zobacz koniecznie: Wszystko o Porsche Macan Wszystko o Porsche
Tematy w artykule: Porsche Porsche Macan

Podobne wiadomości:

Wszystkie generacje Porsche 911 Turbo

auto motor i sport 2015-02-25

Mija 40 lat od wprowadzenia do sprzedaży pierwszego Porsche 911 z dopiskiem Turbo. Z tej okazji zestawiamy wszystkie generacje Porsche 911 Turbo.

Zakaz rejestracji Porsche Cayenne w Szwajcarii

Zakaz rejestracji Porsche Cayenne w...

Aktualności 2017-08-22

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
Nie jest już modnym crossoverem, ale przestronnym i komfortowym autem kompaktowym. Odświeżony Citroen C4 Cactus zachwyca na wiele sposobów.