mojeauto.pl > motogazeta > Samochody luksusowe > Jeżdżąc Porsche Macanem zarabiasz pieniądze

Jeżdżąc Porsche Macanem zarabiasz pieniądze

Czasy, w których Polonez wyjeżdżając z Polmozbytu zyskiwał na wartości względem ceny zakupu wydają się dawno minioną przeszłością. Okazuje się jednak, że podobne rzeczy dzieją się nadal.

Jeżdżąc Porsche Macanem zarabiasz pieniądze
Z utratą wartości auta zaraz po wyjeździe z salonu powinien być w zasadzie pogodzony każdy klient, może poza nabywcami limitowanych edycji drogich samochodów. Zupełnie inaczej wygląda to w przypadku Porsche Macana.

SUV niemieckiej marki wkroczył na rynek w marcu ubiegłego roku i momentalnie zyskał ogromną popularność. Popularność ograniczoną niestety podażą, bo początkowo czas oczekiwania na Macana sięgał niemal 2 lat! Jeśli w tym momencie konfigurujesz wymarzonego Macana, uzbrój się w cierpliwość na około 14 miesięcy.

W tym kontekście nie dziwi fakt, że Macan - technicznie oparty na Audi Q5 - osiąga wyższe ceny na internetowych ogłoszeniach niż w salonowych cennikach. Doszło nawet do tego, że dealerzy Porsche w Anglii oferowali klientom odbierającym auta odkup za cenę o kilka tysięcy funtów wyższą, niż zapłacili. Dyrekcja firmy zabroniła jednak sprzedawcom zarabiać na Macanach podwójnie, aby nie ucierpiał wizerunek marki.

A propos wizerunku - Niemcy mogliby co prawda zwiększyć produkcję kompaktowego SUVa, ale decyzja nadal nie została podjęta. Sam fakt ogromnego popytu na Macana może polepszyć image marki i wygenerować większe zyski niż przekucie go w nadwyżkę finansową poprzez dostosowanie podaży.

Osoby, które już odebrały kluczyk do swojego Macana mogą więc chwilowo zapomnieć o utracie wartości. Pozostaje im cieszyć się jazdą eleganckim SUVem i w odpowiednim momencie jeszcze na nim zarobić. 

Sprawdź dostępne konfiguracje:

Porsche Macan
Porsche Macan
Cena podstawowa już od: 239 589 PLN brutto
Dostępne nadwozia: suv-5dr.
Zobacz koniecznie: Wszystko o Porsche Macan Wszystko o Porsche
Tematy w artykule: Porsche Porsche Macan

Podobne wiadomości:

Porsche 911 Carrera T – budżetowe „R”

Porsche 911 Carrera T – budżetowe „R”

Aktualności 2017-10-23

Porsche, Genesis i BMW to najlepsze marki

Porsche, Genesis i BMW to najlepsze marki

Aktualności 2017-07-31

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nowe Audi A6 - znamy polskie ceny
Nowe Audi A6 - znamy polskie ceny
Importer niemieckiej marki opublikował właśnie cennik nowego Audi A6. Samochód będzie dostępny na początek w silnikiem benzynowym i wysokoprężnym. Cennik otwiera kwota 296 600 zł.