mojeauto.pl > motogazeta > Samochody luksusowe > Jeżdżąc Porsche Macanem zarabiasz pieniądze

Jeżdżąc Porsche Macanem zarabiasz pieniądze

Czasy, w których Polonez wyjeżdżając z Polmozbytu zyskiwał na wartości względem ceny zakupu wydają się dawno minioną przeszłością. Okazuje się jednak, że podobne rzeczy dzieją się nadal.

Jeżdżąc Porsche Macanem zarabiasz pieniądze
Z utratą wartości auta zaraz po wyjeździe z salonu powinien być w zasadzie pogodzony każdy klient, może poza nabywcami limitowanych edycji drogich samochodów. Zupełnie inaczej wygląda to w przypadku Porsche Macana.

SUV niemieckiej marki wkroczył na rynek w marcu ubiegłego roku i momentalnie zyskał ogromną popularność. Popularność ograniczoną niestety podażą, bo początkowo czas oczekiwania na Macana sięgał niemal 2 lat! Jeśli w tym momencie konfigurujesz wymarzonego Macana, uzbrój się w cierpliwość na około 14 miesięcy.

W tym kontekście nie dziwi fakt, że Macan - technicznie oparty na Audi Q5 - osiąga wyższe ceny na internetowych ogłoszeniach niż w salonowych cennikach. Doszło nawet do tego, że dealerzy Porsche w Anglii oferowali klientom odbierającym auta odkup za cenę o kilka tysięcy funtów wyższą, niż zapłacili. Dyrekcja firmy zabroniła jednak sprzedawcom zarabiać na Macanach podwójnie, aby nie ucierpiał wizerunek marki.

A propos wizerunku - Niemcy mogliby co prawda zwiększyć produkcję kompaktowego SUVa, ale decyzja nadal nie została podjęta. Sam fakt ogromnego popytu na Macana może polepszyć image marki i wygenerować większe zyski niż przekucie go w nadwyżkę finansową poprzez dostosowanie podaży.

Osoby, które już odebrały kluczyk do swojego Macana mogą więc chwilowo zapomnieć o utracie wartości. Pozostaje im cieszyć się jazdą eleganckim SUVem i w odpowiednim momencie jeszcze na nim zarobić. 

Sprawdź dostępne konfiguracje:

Porsche Macan
Porsche Macan
Cena podstawowa już od: 232 320 PLN brutto
Dostępne nadwozia: suv-5dr.
Zobacz koniecznie: Wszystko o Porsche Macan Wszystko o Porsche
Tematy w artykule: Porsche Porsche Macan

Podobne wiadomości:

Porsche 911 Carrera T – budżetowe „R”

Porsche 911 Carrera T – budżetowe „R”

Aktualności 2017-10-23

Targi Motoryzacyjne Genewa 2015: Nowe Porsche...

auto motor i sport 2015-03-03

Nowe Porsche GT3 RS ma być ekstremalnym sportowcem, ale użytecznym też w życiu codziennym.

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Traficar na kolejnych stacjach Orlen
Traficar na kolejnych stacjach Orlen
Już niebawem na kolejnych 19 stacjach należących do PKN Orlen będzie można wypożyczać samochody na minuty należące do Traficar. Auta dostępne w ramach carsharingu będą dostępne na 50 stacjach paliw płockiego koncernu.