mojeauto.pl > motogazeta > Samochody luksusowe > Joss JP1 - supercar z Australii

Joss JP1 - supercar z Australii

Naczelny supersamochód z Australii ujawnił skrywane jak dotąd detale.  Samochód będzie bardzo lekki i piekielnie szybki co udowadniają pierwsze dane techniczne.

Joss JP1 - supercar z Australii
Auto zostało zbudowane na bardzo lekkiej płycie podłogowej stworzonej z kompozytu składającego się z elementów w postaci plastra miodu. Dwuosobowy model JP1 jest dość długi (prawie 4,5 metra), ale przy okazji ekstremalnie niski (1,1 metra).

Specjalnie zaprojektowane nadwozie z włókna węglowego zapewnia docisk w postaci 200 kilogramów przy prędkości 241km/h. Sam pojazd waży zaledwie 940kg.

Moc jest dostarczana przez montowany centralnie aluminiowy silnik V8 dysponujący mocą przekraczającą 500 koni mechanicznych. Współpracuje z nim sześciostopniowa, manualna skrzynia biegów. Superpojazd z Australii rozpędza się do setki w 3 sekundy. Pokonanie 1/4 mili zajmuje mu poniżej 11 sekund, a prędkość maksymalna to 340km/h.

Data premiery nie została jeszcze ujawniona, natomiast znamy już cenę. JP1 będzie kosztować około 1,4 miliona złotych.

Podobne wiadomości:

Nadchodzi australijska bestia

Nadchodzi australijska bestia

Samochody luksusowe 2013-07-15

Australijski supercar debiutuje

Australijski supercar debiutuje

Samochody luksusowe 2011-06-01

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nie masz dowodu i polisy OC? Nie dostaniesz mandatu
Nie masz dowodu i polisy OC? Nie dostaniesz mandatu
Już niedługo nie będziemy musieli wozić ze sobą dowodu rejestracyjnego i poświadczenia polisy OC. Po wielu zapowiedziach i obietnicach posłowie w końcu przegłosowali zmiany w prawie.