mojeauto.pl > motogazeta > Samochody luksusowe > Jubileuszowe dwa modele od Bentley'a

Jubileuszowe dwa modele od Bentley'a

Brytyjska marka, która należy do koncernu VAG przedstawiła dwa modele, które są hołdem dla dwóch bardzo znaczących wydarzeń w historii rywalizacji w sportach motorowych samochodów zrodzonych w Crewe.

Jubileuszowe dwa modele od Bentley'a

90 lat temu w 1923 roku Bentley zadebiutował na jednym z najbardziej legendarnych torów na świecie - Circuit de la Sarthe. Brytyjski producent w 24h Le Mans wygrywał kilkukrotnie, a ostatnie zwycięstwo zdobył 10 lat prototypem Speed 8. By uczcić te dwie rocznice Bentley wypuścił limitowaną edycję modelu Continental GT oraz Mulsanne, które niestety będą dostępne tylko na rynku amerykańskim.

Mulsanne Le Mans będzie wyposażony w aluminiowe pedały fotele wykończone pikowaną skórą, sportowe zawieszenie, układ wydechowy z czterema końcówkami oraz specjalne oznaczenia "Le Mans Edition" znajdujące się wewnątrz jak i na zewnątrz auta. Podobnie wyposażony jest Continental GT w jubileuszowej edycji. Warto dodać, że Mulsanne to również nazwa jednej z prostych na torze Circuit de la Sarthe.Brytyjska marka zbuduje jedynie 48 egzemplarzy każdego modelu. Samochody będą specjalnie skonfigurowane, tak aby uczcić kierowców nazywanych "Bentley Boys", którzy przyczynili się do sukcesu producenta z Crewe w 24h wyścigu na Circuit de la Sarthe. Oczywiście nie zabrakło legendarnego koloru "brytyjskiej zieleni", która kojarzona jest z bolidami Bentleya. Ten kolor może trafić na nadwozie jubileuszowego modelu.

 Brytyjska marka zbuduje jedynie 48 egzemplarzy każdego modelu. Samochody będą specjalnie skonfigurowane, tak aby uczcić kierowców nazywanych "Bentley Boys", którzy przyczynili się do sukcesu producenta z Crewe w 24h wyścigu na Circuit de la Sarthe. Oczywiście nie zabrakło legendarnego koloru "brytyjskiej zieleni", która kojarzona jest z bolidami Bentleya. Ten kolor może trafić na nadwozie jubileuszowego modelu.


Podobne wiadomości:

Bentley Bentayga z silnikiem TDI

Bentley Bentayga z silnikiem TDI

Samochody luksusowe 2016-09-03

Bentley Continental - ostatnia seria na pożegnanie

Bentley Continental - ostatnia seria na...

Samochody luksusowe 2017-07-27

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nowe Audi A6 - znamy polskie ceny
Nowe Audi A6 - znamy polskie ceny
Importer niemieckiej marki opublikował właśnie cennik nowego Audi A6. Samochód będzie dostępny na początek w silnikiem benzynowym i wysokoprężnym. Cennik otwiera kwota 296 600 zł.