mojeauto.pl > motogazeta > Samochody luksusowe > Jubileuszowe dwa modele od Bentley'a

Jubileuszowe dwa modele od Bentley'a

Brytyjska marka, która należy do koncernu VAG przedstawiła dwa modele, które są hołdem dla dwóch bardzo znaczących wydarzeń w historii rywalizacji w sportach motorowych samochodów zrodzonych w Crewe.

Jubileuszowe dwa modele od Bentley'a

90 lat temu w 1923 roku Bentley zadebiutował na jednym z najbardziej legendarnych torów na świecie - Circuit de la Sarthe. Brytyjski producent w 24h Le Mans wygrywał kilkukrotnie, a ostatnie zwycięstwo zdobył 10 lat prototypem Speed 8. By uczcić te dwie rocznice Bentley wypuścił limitowaną edycję modelu Continental GT oraz Mulsanne, które niestety będą dostępne tylko na rynku amerykańskim.

Mulsanne Le Mans będzie wyposażony w aluminiowe pedały fotele wykończone pikowaną skórą, sportowe zawieszenie, układ wydechowy z czterema końcówkami oraz specjalne oznaczenia "Le Mans Edition" znajdujące się wewnątrz jak i na zewnątrz auta. Podobnie wyposażony jest Continental GT w jubileuszowej edycji. Warto dodać, że Mulsanne to również nazwa jednej z prostych na torze Circuit de la Sarthe.Brytyjska marka zbuduje jedynie 48 egzemplarzy każdego modelu. Samochody będą specjalnie skonfigurowane, tak aby uczcić kierowców nazywanych "Bentley Boys", którzy przyczynili się do sukcesu producenta z Crewe w 24h wyścigu na Circuit de la Sarthe. Oczywiście nie zabrakło legendarnego koloru "brytyjskiej zieleni", która kojarzona jest z bolidami Bentleya. Ten kolor może trafić na nadwozie jubileuszowego modelu.

 Brytyjska marka zbuduje jedynie 48 egzemplarzy każdego modelu. Samochody będą specjalnie skonfigurowane, tak aby uczcić kierowców nazywanych "Bentley Boys", którzy przyczynili się do sukcesu producenta z Crewe w 24h wyścigu na Circuit de la Sarthe. Oczywiście nie zabrakło legendarnego koloru "brytyjskiej zieleni", która kojarzona jest z bolidami Bentleya. Ten kolor może trafić na nadwozie jubileuszowego modelu.


Podobne wiadomości:

Naim, czyli Bentley wśród systemów audio

Naim, czyli Bentley wśród systemów audio

Samochody luksusowe 2016-10-19

Kolejni producenci wycofują się z salonu w Paryżu

Kolejni producenci wycofują się z salonu w...

Aktualności 2016-09-20

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Skoda Karoq - oto następca Yeti!
Skoda Karoq - oto następca Yeti!
Po ośmiu latach przyszedł czas na następcę Skody Yeti. Nowy model zmienił się tak bardzo, że otrzymał nową nazwę - Karoq. Znamy już pierwsze szczegóły na temat kompaktowego SUV-a z Mlada Boleslav.