Karbonowy Arash

Pod jego maską skrywa sie siedmiolitrowy silnik z Corvette, a nadwozie zostało zbudowane z włókna węglowego. 1.200 konny Arash ma zamiar zmierzyć się w walce o tytuł najmocniejszego samochodu świata.

Karbonowy Arash

Ultraszybki samochód Arash został zbudowany z włókna węglowego. Dzięki temu jego masa wynosi 1.260 kilogramów. Ma bardzo opływową bryłę, dziewiętnastocalowe koła i odrobinę luksusu w środku w postaci systemu nawigacji GPS i skórzanej tapicerki. Jednak nie w tym tkwi klucz.

Pod maską samochodu trafiła jednostka prosto z Corvette Z06. Standardowo dysponuje on mocą 550 koni mechanicznych. W połączeniu z sześciobiegową skrzynią prosto z Pagani Zonda F auto ma rozpędzić się do 354km/h. Jednak to nie koniec możliwości, jakimi dysponuje ten silnik.

Firma Arash pracuje właśnie nad ekstremalnym wydaniem auta bazującym na prezentowanym modelu AF-10. Jego wygląd ma być dużo bardziej agresywny, a pod maską umieszczony zostanie przewiercony silnik V8 o pojemności 7,2 litra z kutymi tłokami i tytanowym korbowodem. Moc maksymalna tego potwora jest szacowana na 1.200 koni mechanicznych. Moment obrotowy ma położyć na łopatki samo Bugatti Veyron. Tym samym będzie to jeden z najszybszych samochodów produkowanych na świecie.

Cena modelu Arash AF-10 to prawie 1,5 miliona złotych.


Podobne wiadomości:

Pagani Huayra Roadster - lżejsze i mocniejsze

Pagani Huayra Roadster - lżejsze i mocniejsze

Aktualności 2017-02-16

Pagani Huarya BC - testy na Nurburgringu

Pagani Huarya BC - testy na Nurburgringu

Samochody luksusowe 2016-09-22

Komentuj:

~w 2009-11-28

Zwiekszenie pojemnosci o 200cm3 i wymiana tlokow ma dac przyrost 650KM? Chyba dali jeszcze turbo, co nie napisano.

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
BMW prezentuje Z4 Concept
BMW prezentuje Z4 Concept
Podczas konkursu elegancji w Pebble Beach niemiecki producent odsłonił koncepcyjną wersję nowego roadstera - Z4.
Sky is the limit – Nowa Mazda CX-5 nie zna granic Sky is the limit – Nowa Mazda CX-5 nie zna granic