mojeauto.pl > motogazeta > Samochody luksusowe > Karma Revero – ujawniono ceny

Karma Revero – ujawniono ceny

Karma powraca, ale tym razem jako marka wskrzeszona przez chińskiego inwestora. Model Revero to nowe wcielenie samochodu znanego przedtem jako Fisker Karma, czyli głównego konkurenta Tesli.

Karma Revero – ujawniono ceny

Chiński koncern Wanxiang postanowił przywrócić do życia model Fisker Karma. Jednak tym razem samochód nazywa się Karma Revero i przeszedł kilka zmian, ale jest nadal podobny do swego protoplasty. Nadal będzie to samochód hybrydowy typu plug-in, ale ma to być pierwszy samochód produkcyjny w USA, który będzie zasilany przez trzy rodzaje energii: benzynę, baterie i panele słoneczne. Te ostatnie trafią na dach i mają zapewnić odpowiednią ilość energii żeby rozpędzić auto.

Przedstawiciel segmentu luksusowych aut a napędem elektrycznym wchodzi ponownie na rynek z ceną 130 tys. dolarów za egzemplarz. To drożej niż w przypadku poprzedniej wersji, która kosztowała 103 tys. Konstruktorzy mieli jednak sporo pracy w związku z koniecznością usunięcia wszystkich bolączek, które trapiły poprzednią wersję. Nowe wcielenie będzie stawiane na równi z Teslą Model S, ale producent raczej przygląda się takim markom jak Aston Martin czy Maserati.

We wnętrzu pojawiło się również kilka zmian. Najpoważniejszą jest nowy system multimedialny, który wyświetla obraz w trybie 60 klatek na sekundę. Obsługuje technologie Apple CarPlay oraz Android Auto. Interfejs o nazwie Kanzi UI zaprojektowała firma Righware. Produkcja samochodu będzie nadal realizowana w fabryce zlokalizowanej w kalifornijskim Moreno Valley.

Auto jest nadal zasilane turbodoładowaną, czterocylindrową jednostką konstrukcji GM. Silnik generuje 260 KM, a do tego jest wspomagany motorem elektrycznym, który teraz może być doładowywany mocą 40 kW, a pojemność baterii wzrosła z 20,4 do 21,4 kWh. Do tego na pokładzie samochodu zainstalowano mocniejszą ładowarkę o mocy 6,6 kW (wcześniej 3,3 kW). Zasięg nowej wersji wzrósł do 80 km, podczas gdy wcześniejsza wersja zapewniała jedynie 51 km. Dzięki powiększonej baterii poprawiono również osiągi. Karma Revero rozpędza się w trybie sportowym od 0 do 100 km/h w 5,4 sekundy, a więc auto jest szybsze o całą sekundę niż w poprzednim wcieleniu.

Zobacz koniecznie: Wszystko o Fisker Karma Wszystko o Fisker
Tematy w artykule: Fisker Fisker Karma

Podobne wiadomości:

Fisker EMotion - nowy, elektryczny supersamochód

Fisker EMotion - nowy, elektryczny...

Samochody luksusowe 2016-11-01

Henrik Fisker buduje nową Karmę

Henrik Fisker buduje nową Karmę

Samochody luksusowe 2016-10-06

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nie masz dowodu i polisy OC? Nie dostaniesz mandatu
Nie masz dowodu i polisy OC? Nie dostaniesz mandatu
Już niedługo nie będziemy musieli wozić ze sobą dowodu rejestracyjnego i poświadczenia polisy OC. Po wielu zapowiedziach i obietnicach posłowie w końcu przegłosowali zmiany w prawie.