mojeauto.pl > motogazeta > Samochody luksusowe > Koenigsegg Agera One:1 pojedzie w Goodwood

Koenigsegg Agera One:1 pojedzie w Goodwood

Hiper-samochód ze Szwecji zaprezentuje moc swoich 1322 koni mechanicznych już w przyszłym miesiąciu podczas Goodwood Festival of Speed (26-29.06.).

Koenigsegg Agera One:1 pojedzie w Goodwood
Pokazany szerokiej publiczności na tegorocznych targach w Genewie Koenigsegg Agera One:1, zaliczy okolicznościowy przejazd podczas imprezy Michelin Super Car at Lord March's. One:1 swoją nazwę wziął od niemal idealnego stosunku mocy do masy, czyli 1:1 - auto waży 1340 kg i osiąga 1322 KM (lub 1340 w przeliczeniu na system metryczny). Takich parametrów nie osiąga żaden z topowych super-samochodów: McLaren P1, LaFerrari, Porsche 918 Spyder czy nawet 1184-konne Bugatti Veyron Super Sport.

Wersja One:1 to poddany modyfikacjom Koenigsegg Agera R, który seryjnie napędzany jest pięciolitrowym silnikiem V8 o mocy 1100 KM. Samochód podobno jest w stanie pojechać ponad 440 km/h. Oznacza to, że szwedzki pocisk jest prawdopodobnie szybszy od dotychczasowego najszybszego auta produkowanego seryjnie Hennessey Venom GT, który rozwija v-max w granicach 435 km/h. Koenigsegg twierdzi, że Agera One:1 jest w stanie pojechać tak szybko dzięki aktywnej aerodynamice i doskonałym możliwościom przenoszenia dużych prędkości i momentu obrotowego na bardzo wytrzymałe opony. Przy prędkości około 255 km/h aktywna aerodynamika wytwarza docisk aż 610 kg.

Podwozie tego monstrum zbudowane jest w całości z włókna węglowego i jest o 20% lżejsze w porównaniu z Agerą R. Auto ma także wiele innych technologicznych gadżetów: aktywne zawieszenie, specjalny system sterowania turbiną i ultralekki, tytanowy układ wydechowy.

Koenigsegg nigdy oficjalnie nie przedstawił ceny One:1, ale szwedzka manufaktura potwierdza, że wszystkie egzemplarze tego modelu znalazły już nabywców.

Podobne wiadomości:

Koenigsegg bije kolejne rekordy

Koenigsegg bije kolejne rekordy

Samochody luksusowe 2015-07-22

Rolls-Royce Wraith szybszy niż Porsche 918 Spyder

Rolls-Royce Wraith szybszy niż Porsche 918...

Samochody luksusowe 2015-07-07

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Od kilku dni w północno-wschodniej Polsce pojawiły się nowe, żółte znaki na których możemy zobaczyć np. czołg. Na szczęście zwykli kierowcy nie muszą się nimi przejmować. Są to informacje przeznaczone dla wojskowych.