mojeauto.pl > motogazeta > Samochody luksusowe > Koenigsegg ma w planach czterodrzwiowy model

Koenigsegg ma w planach czterodrzwiowy model

Regera to najświeższy model szwedzkiego producenta. Teraz wyobraźcie sobie tę 1500-konną hybrydę w nadwoziu czterodrzwiowym. Ciężko co? Musicie jednak mocno pobudzić swoją wyobraźnię, bo taki model Koeningsegg może stworzyć w ciągu m.in. 5 lat.

Koenigsegg ma w planach czterodrzwiowy model
"Tak, jestem w stanie sobie wyobrazić takie auto. Być może w ciągu pięciu lat lub nawet wcześniej" - powiedział serwisowi topgear.com, Christian von Koenigsegg. Założyciel szwedzkiej marki potwierdza, że rozważają stworzenie czterodrzwiowej hiperhybrydy. Szef Koeningsegga większych szczegółów nie zdradza. Napomknął jedynie o produkcji w pierwszym roku ograniczonej do 11 sztuk i 22 autach w następnym roku produkcyjnym.

Christian von Koeningesegg ustosunkował się również do plotek sugerujących, iż planuje wprowadzenie na rynek konkurenta McLarena 650S czy Porsche 911. "Dla mnie ten sektor w ciągu ostatnich lat był jak gniazdo szerszeni i chcę się trzymać od tego z daleka. Wszyscy starają się wykończyć konkurencję. Jestem szczęśliwy będąc poza tym (...). Nie interesuje mnie ta rywalizacja". Koneigsegg zaznaczył od razu, że byłby w stanie dostarczyć konkurenta dla 911, ale trzeba przyznać, iż argumentacja pana Christiana ma sens.

Sytuacja może się zmienić również z planami związanymi czterodrzwiowym modelem. Pozostaje więc poczekać na rozwój sytuacji. Pytanie tylko z jakimi autami konkurował by taki model?Podobne wiadomości:

Koenigsegg bije kolejne rekordy

Koenigsegg bije kolejne rekordy

Samochody luksusowe 2015-07-22

Ostatni wyprodukowany egzemplarz Koeningsegg Agera R na sprzedaż

Ostatni wyprodukowany egzemplarz Koeningsegg...

Samochody luksusowe 2015-07-21

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nowe radiowozy polskiej policji - BMW 330i
Nowe radiowozy polskiej policji - BMW 330i
Polska drogówka się zbroi - flota BMW 330i xDrive trafi pod koniec listopada na ulice. Krajowa Izba Odwoławcza odrzuciła odwołania pozostałych oferentów, którzy proponowali takie modele jak Volkswagen Passat czy Skoda Superb.
Sky is the limit – Nowa Mazda CX-5 nie zna granic Sky is the limit – Nowa Mazda CX-5 nie zna granic