mojeauto.pl > motogazeta > Samochody luksusowe > Koenigsegg ma w planach czterodrzwiowy model

Koenigsegg ma w planach czterodrzwiowy model

Regera to najświeższy model szwedzkiego producenta. Teraz wyobraźcie sobie tę 1500-konną hybrydę w nadwoziu czterodrzwiowym. Ciężko co? Musicie jednak mocno pobudzić swoją wyobraźnię, bo taki model Koeningsegg może stworzyć w ciągu m.in. 5 lat.

Koenigsegg ma w planach czterodrzwiowy model
"Tak, jestem w stanie sobie wyobrazić takie auto. Być może w ciągu pięciu lat lub nawet wcześniej" - powiedział serwisowi topgear.com, Christian von Koenigsegg. Założyciel szwedzkiej marki potwierdza, że rozważają stworzenie czterodrzwiowej hiperhybrydy. Szef Koeningsegga większych szczegółów nie zdradza. Napomknął jedynie o produkcji w pierwszym roku ograniczonej do 11 sztuk i 22 autach w następnym roku produkcyjnym.

Christian von Koeningesegg ustosunkował się również do plotek sugerujących, iż planuje wprowadzenie na rynek konkurenta McLarena 650S czy Porsche 911. "Dla mnie ten sektor w ciągu ostatnich lat był jak gniazdo szerszeni i chcę się trzymać od tego z daleka. Wszyscy starają się wykończyć konkurencję. Jestem szczęśliwy będąc poza tym (...). Nie interesuje mnie ta rywalizacja". Koneigsegg zaznaczył od razu, że byłby w stanie dostarczyć konkurenta dla 911, ale trzeba przyznać, iż argumentacja pana Christiana ma sens.

Sytuacja może się zmienić również z planami związanymi czterodrzwiowym modelem. Pozostaje więc poczekać na rozwój sytuacji. Pytanie tylko z jakimi autami konkurował by taki model?Podobne wiadomości:

Targi Motoryzacyjne Genewa 2015: Koenigsegg...

auto motor i sport 2015-03-04

Koenigsegg Regera to prawdopodobnie najważniejszy model w historii marki. Po raz pierwszy auto ze Szwecji pojawi się z napędem hybrydowym. I tu ciekawostka, choć na razie nie potwierdzona, Regera oprócz silnika spalinowego otrzyma elektryczny silnik o mocy ok. 700 KM!

Koenigsegg i tańsze samochody

Koenigsegg i tańsze samochody

Samochody luksusowe 2015-07-17

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
Nie jest już modnym crossoverem, ale przestronnym i komfortowym autem kompaktowym. Odświeżony Citroen C4 Cactus zachwyca na wiele sposobów.