mojeauto.pl > motogazeta > Samochody luksusowe > Koenigsegg w specjalnym wydaniu

Koenigsegg w specjalnym wydaniu

Do tej pory superszybkie samochody były w przeciwstawnym obozie do maszyn ekologicznych. Jednak szwedzki producent pojazdów marki Koenigsegg zamierza to zmienić raz na dobre, a konkretniej dzięki specjalnej edycji modelu o nazwie CCVX.

Koenigsegg w specjalnym wydaniu

Nowy Koenigsegg, którego pierwsze wizualizacje pojawiły się niedawno w Internecie, będzie wyposażony w silnik, który nie dość że będzie oferował możliwość zasilania biopaliwem, to jeszcze zdetronizuje pod względem mocy Bugatti Veyron.

Pod maską specjalnej edycji znajdzie się jednostka, której blok wykonano z aluminium, a do widlasto ułożonych ośmiu cylindrów paliwo będzie wtłaczane dzięki sekwencyjnym, wielopunktowym wtryskom. Do tego dołożono jeszcze turbosprężarkę, która wytwarza ciśnienie 1,5 bara. Po zatankowaniu bio-etanolowej mieszanki E85 moc sportowego bolidu będzie wynosić 1.018 koni mechanicznych. Wartość ta będzie dostępna przy 7.200 obr./min. Do tego silnik będzie wytarzać monstrualny moment obrotowy o wartości 1.060 Nm.

Tak wyposażony samochód rozpędzi się do "setki" w przeciągu 2,9 sekundy. Jego prędkość maksymalna z pewnością przekroczy 400 km/h. Spalanie super-szybkiego ma się utrzymywać w okolicach 22l/100km. Cena będzie adekwatna do osiągów. Aby stać się właścicielem tego cuda trzeba będzie wydać przeszło 1,5 miliona euro.


Podobne wiadomości:

Koeingsegg Regera na sprzedaż

Koeingsegg Regera na sprzedaż

Samochody luksusowe 2015-06-09

Ostatni wyprodukowany egzemplarz Koeningsegg Agera R na sprzedaż

Ostatni wyprodukowany egzemplarz Koeningsegg...

Samochody luksusowe 2015-07-21

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nie masz dowodu i polisy OC? Nie dostaniesz mandatu
Nie masz dowodu i polisy OC? Nie dostaniesz mandatu
Już niedługo nie będziemy musieli wozić ze sobą dowodu rejestracyjnego i poświadczenia polisy OC. Po wielu zapowiedziach i obietnicach posłowie w końcu przegłosowali zmiany w prawie.