mojeauto.pl > motogazeta > Samochody luksusowe > Koenigsegg w specjalnym wydaniu

Koenigsegg w specjalnym wydaniu

Do tej pory superszybkie samochody były w przeciwstawnym obozie do maszyn ekologicznych. Jednak szwedzki producent pojazdów marki Koenigsegg zamierza to zmienić raz na dobre, a konkretniej dzięki specjalnej edycji modelu o nazwie CCVX.

Koenigsegg w specjalnym wydaniu

Nowy Koenigsegg, którego pierwsze wizualizacje pojawiły się niedawno w Internecie, będzie wyposażony w silnik, który nie dość że będzie oferował możliwość zasilania biopaliwem, to jeszcze zdetronizuje pod względem mocy Bugatti Veyron.

Pod maską specjalnej edycji znajdzie się jednostka, której blok wykonano z aluminium, a do widlasto ułożonych ośmiu cylindrów paliwo będzie wtłaczane dzięki sekwencyjnym, wielopunktowym wtryskom. Do tego dołożono jeszcze turbosprężarkę, która wytwarza ciśnienie 1,5 bara. Po zatankowaniu bio-etanolowej mieszanki E85 moc sportowego bolidu będzie wynosić 1.018 koni mechanicznych. Wartość ta będzie dostępna przy 7.200 obr./min. Do tego silnik będzie wytarzać monstrualny moment obrotowy o wartości 1.060 Nm.

Tak wyposażony samochód rozpędzi się do "setki" w przeciągu 2,9 sekundy. Jego prędkość maksymalna z pewnością przekroczy 400 km/h. Spalanie super-szybkiego ma się utrzymywać w okolicach 22l/100km. Cena będzie adekwatna do osiągów. Aby stać się właścicielem tego cuda trzeba będzie wydać przeszło 1,5 miliona euro.


Podobne wiadomości:

Koenigsegg bije kolejne rekordy

Koenigsegg bije kolejne rekordy

Samochody luksusowe 2015-07-22

Ostatni wyprodukowany egzemplarz Koeningsegg Agera R na sprzedaż

Ostatni wyprodukowany egzemplarz Koeningsegg...

Samochody luksusowe 2015-07-21

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Toyota pracuje nad wodorową ciężarówką
Toyota pracuje nad wodorową ciężarówką
Japoński koncern rozpoczyna prace nad ciężarówką napędzaną ogniwami paliwowymi. Jest to kolejny pojazd Toyoty po autobusie FC Bus wykorzystujący innowacyjną technologię.