mojeauto.pl > motogazeta > Samochody luksusowe > Koenigsegg zaatakuje rekord Nürburgringu

Koenigsegg zaatakuje rekord Nürburgringu

W przyszłym roku prezes szwedzkiej marki, która zajmuje się produkcją hiper samochodów zamierza pojawić się na torze Nürburgring, aby ustanowić rekord "Północnej Pętli". Chce dokonać tego przy użyciu modelu One:1.

Koenigsegg zaatakuje rekord Nürburgringu
Christian von Koenigsegg w rozmowie z serwisem Car and Driver przyznał, że bicie rekordu to przymus: "Wkurza mnie, że muszę to zrobić, ale to jedna z metod na udowodnienie swojej pozycji w tej części rynku". Szwedzki producent we wrześniu testował już na Nürburgringu, gdzie został rozbity prototyp testowy.

Prezes marki Koenigsegg zapowiedział, że do "Zielonego Piekła" marka powróci w przyszłym roku, aby spróbować ustanowić nowy rekord. Na początku użyją do tego modelu Agera R, a później auta charakteryzującego się stosunkiem mocy do masy 1:1 - One:1. Szwedzi zapowiadają, że ich zdanime są w stanie wykręcić czas na poziomie 6 minut i 30 sekund.Osiągnięcie czasu 6:30, zwłaszcza przy użyciu modelu One:1 wydaje się być tylko kwestią czasu. Hiper auto posiada silnik, który generuje moc 1360 KM przy masie 1360 kg. Tym samym stosunek moc/masa wynosi 1:1. Christian von Koenigsegg chce dowieść, że One:1 jest najszybszym drogowym  autem na naszym globie. Prezes szwedzkiej marki zapowiedział, że rekord toru zamierza ustanowić w taki sposób, by nikt nie posądził go o oszustwo. W rozmowie dla serwisu Car and Drvier zapowiedział, że każdy będzie mógł sprawdzić samochód, przeanalizować paliwo i opony na jakich będzie bity rekord. Pozostaje już tylko zacząć odliczanie.

Podobne wiadomości:

Koenigsegg bije kolejne rekordy

Koenigsegg bije kolejne rekordy

Samochody luksusowe 2015-07-22

Ostatni wyprodukowany egzemplarz Koeningsegg Agera R na sprzedaż

Ostatni wyprodukowany egzemplarz Koeningsegg...

Samochody luksusowe 2015-07-21

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Skoda Octavia - polskie cenniki Laurin & Klement i RS
Skoda Octavia - polskie cenniki Laurin & Klement i RS
Dwie topowe odmiany Skody Octavia są już dostępne dla klientów w Polsce. Czas poznać cenniki sportowej wersji RS oraz luksusowej odmiany Laurin & Klement.