mojeauto.pl > motogazeta > Samochody luksusowe > Koeningsegg zapowiada One:1

Koeningsegg zapowiada One:1

To będzie najciekawsza premiera targów w Genewie. Szwedzki Koeningsegg przygotowuje specjalny model One:1. Te hiperauto może zrzucić z tronu Veyrona.

Koeningsegg zapowiada One:1
One:1 ma być bardzo radykalnym projektem. Samochód przypominać będzie Agerę S oraz R, ale w przeciwieństwie do tych modeli wyróżni go wielki tylny spojler przymocowany do  kabiny. Te skrzydło możemy zobaczyć na zdjęciu zapowiadającym nowy model.

Na potwierdzenie danych poczekamy do Genewy, jednak niech nikogo nie zdziwi, że od kilku miesięcy media mówią o mocy ponad 1400 KM. To jednak jeszcze nic. Samochód ma ważyć "jedynie" 1400 kg. Jedynie, dlatego że to wraz z mocą daje to obłędny stosunek mocy do masy - 1:1.

Prędkość maksymalna będzie wyższa od tej, którą może osiągnąć rekordowy Bugatti Super Sport World Record. Jego maksymalna prędkość to 415 km/h. One:1 może również być rekordowym autem w sprincie do 200 km/h jak i do 300 km/h.

Teoretyczna prędkość maksymalna spodziewana jest w granicach 450 km/h. Co ciekawe wróbelki ćwierkają, że prędkość max. może być jeszcze wyższa, ale ogranicza ją opony. Czekamy, czekamy na targi w Genewie z utęsknieniem, bo One:1 będzie na pewno przełomem jeśli chodzi o hiperauta. Twój ruch Bugatti.  

Podobne wiadomości:

Nissan Micra Bose Personal Edition

Nissan Micra Bose Personal Edition

Premiery 2017-03-11

Bose, to jeden z liderów na rynku zestawów audio. Nissan wraz z Bose zaprezentował specjalną edycję modelu Micra. 

Toyota Yaris GRMN - 210 KM w maluchu

Toyota Yaris GRMN - 210 KM w maluchu

Aktualności 2017-02-22

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
MUSI BYĆ COOL
MUSI BYĆ COOL
Ten nowoczesny samochód miejski, dzięki nadmuchanej karoserii, nietypowym reflektorom, innowacyjnym panelom Airbump i dziesiątkom dostępnych wersji kolorystycznych sprawił, że kierowca wreszcie może wyrazić swoją osobowość.
Sky is the limit – Nowa Mazda CX-5 nie zna granic Sky is the limit – Nowa Mazda CX-5 nie zna granic