mojeauto.pl > motogazeta > Samochody luksusowe > Koeningsegg zapowiada One:1

Koeningsegg zapowiada One:1

To będzie najciekawsza premiera targów w Genewie. Szwedzki Koeningsegg przygotowuje specjalny model One:1. Te hiperauto może zrzucić z tronu Veyrona.

Koeningsegg zapowiada One:1
One:1 ma być bardzo radykalnym projektem. Samochód przypominać będzie Agerę S oraz R, ale w przeciwieństwie do tych modeli wyróżni go wielki tylny spojler przymocowany do  kabiny. Te skrzydło możemy zobaczyć na zdjęciu zapowiadającym nowy model.

Na potwierdzenie danych poczekamy do Genewy, jednak niech nikogo nie zdziwi, że od kilku miesięcy media mówią o mocy ponad 1400 KM. To jednak jeszcze nic. Samochód ma ważyć "jedynie" 1400 kg. Jedynie, dlatego że to wraz z mocą daje to obłędny stosunek mocy do masy - 1:1.

Prędkość maksymalna będzie wyższa od tej, którą może osiągnąć rekordowy Bugatti Super Sport World Record. Jego maksymalna prędkość to 415 km/h. One:1 może również być rekordowym autem w sprincie do 200 km/h jak i do 300 km/h.

Teoretyczna prędkość maksymalna spodziewana jest w granicach 450 km/h. Co ciekawe wróbelki ćwierkają, że prędkość max. może być jeszcze wyższa, ale ogranicza ją opony. Czekamy, czekamy na targi w Genewie z utęsknieniem, bo One:1 będzie na pewno przełomem jeśli chodzi o hiperauta. Twój ruch Bugatti.  

Podobne wiadomości:

Toyota Yaris GRMN - 210 KM w maluchu

Toyota Yaris GRMN - 210 KM w maluchu

Aktualności 2017-02-22

Skoda Citigo - Czesi odświeżyli mieszczucha

Skoda Citigo - Czesi odświeżyli mieszczucha

Premiery 2017-02-09

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Od kilku dni w północno-wschodniej Polsce pojawiły się nowe, żółte znaki na których możemy zobaczyć np. czołg. Na szczęście zwykli kierowcy nie muszą się nimi przejmować. Są to informacje przeznaczone dla wojskowych.