mojeauto.pl > motogazeta > Samochody luksusowe > Kolejna karnacja Arnage

Kolejna karnacja Arnage

Producent luksusowych limuzyn marki Bentley kontynuuje stopniowy rozwój flagowych modeli w kolejnych rocznikach modelowych. Nowa odsłona Arnage wyposażona została w modyfikacje, które według zapewnień producenta wzmocniły siłę samochodu aż o 11 procent.

Kolejna karnacja Arnage

Kluczem do sukcesu ma być odświeżona technologicznie ośmiocylindrowa jednostka napędowa o pojemności 6,75 litra. W topowej wersji modelu silnik wspomagany jest przez turbosprężarkę, która pozwala rozwinąć moc rzędu 500 koni mechanicznych. Jego maksymalny moment obrotowy wynosi wtedy 1000 Nm. Silnik zastosowany w nowym modelu  jest wersją rozwojową jednostki, która po raz pierwszy użyta została w latach pięćdziesiątych. Jego pierwsza odsłona o pojemności 6,25 litra dostarczała mocy 200 koni mechanicznych. Przez kolejne dziesięciolecia udało się z niej wyciągnąć ponad dwa razy więcej mocy. W zestawieniu marki przeznaczonym na rok 2007 dostępne będą także wersje R oraz RL, które do dyspozycji posiadać będą moc 450 koni mechanicznych. Z potężnym silnikiem połączona została sześciostopniowa skrzynia automatyczna ZF, którą wyposażono w najnowocześniejszy, elektroniczny system zarządzania przekładnią. Dzięki temu pojazd przyspiesza bardzo żywiołowo, a zarazem płynnie. Za pomocą jednego przycisku umiejscowionego na desce rozdzielczej zmienić można ustawienia zawieszenia oraz skrzyni biegów na tryb sportowy.

Nowa odsłona samochodu została wyposażona w elementy efektywnie zwiększające zarówno bezpieczeństwo, jak i wygląd wewnętrzny. Od tego rocznika modelowego montuje się standardowo system monitoringu ciśnienia w ogumieniu, a także system telefoniczny rSAP w technologii Bluetooth. Wewnątrz samochodu pojawi się teraz więcej elementów wykończonych stylowym chromem. W kokpicie umieszczono unowocześniony panel informacyjny dla kierowcy, który jest teraz bardziej czytelny. W środku samochodu pojawi się teraz dużo więcej przydatnych drobiazgów, takich jak uchwyty na butelki, podpórka ramienia na tylnej kanapie, osobny telefon dla tylnych pasażerów, a także wideokamera przydatna przy cofaniu.

Masywne nadwozie samochodu osadzono na potężnych, dziewiętnastocalowych felgach wykonanych z lekkiego stopu aluminium. W wyposażeniu dodatkowym dostępna jest także 'uskrzydlona' maskotka Bentleya, która zamontowana zostanie nad grillem samochodu.

Czytaj także:

Bentley Continental GT do naprawy (2006-08-24)

Bentley Continental GTC: Cabrio w serii (2006-04-13)

Diamentowy Bentley Continental GT (2006-02-24)

Zobacz koniecznie: Wszystko o Bentley Arnage Wszystko o Bentley
Tematy w artykule: Bentley Bentley Arnage

Podobne wiadomości:

Bentley Bentayga z silnikiem TDI

Bentley Bentayga z silnikiem TDI

Samochody luksusowe 2016-09-03

Bentley Continental GT w nowym wydaniu

Bentley Continental GT w nowym wydaniu

Samochody luksusowe 2017-08-30

Komentuj:

~na pewno 2006-08-31

nawpychali w niego tyle volkswagena ile można było....

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nowe Audi A1 Sportback - już oficjalnie!
Nowe Audi A1 Sportback - już oficjalnie!
Audi A1 to najmniejszy model w gamie niemieckiego producenta. Samochód debiutuje w pięciodrzwiowej wersji Sportback. Producent raczej nie wprowadzi do sprzedaży wariantu trzydrzwiowego.