mojeauto.pl > motogazeta > Samochody luksusowe > Kolejna karnacja Arnage

Kolejna karnacja Arnage

Producent luksusowych limuzyn marki Bentley kontynuuje stopniowy rozwój flagowych modeli w kolejnych rocznikach modelowych. Nowa odsłona Arnage wyposażona została w modyfikacje, które według zapewnień producenta wzmocniły siłę samochodu aż o 11 procent.

Kolejna karnacja Arnage

Kluczem do sukcesu ma być odświeżona technologicznie ośmiocylindrowa jednostka napędowa o pojemności 6,75 litra. W topowej wersji modelu silnik wspomagany jest przez turbosprężarkę, która pozwala rozwinąć moc rzędu 500 koni mechanicznych. Jego maksymalny moment obrotowy wynosi wtedy 1000 Nm. Silnik zastosowany w nowym modelu  jest wersją rozwojową jednostki, która po raz pierwszy użyta została w latach pięćdziesiątych. Jego pierwsza odsłona o pojemności 6,25 litra dostarczała mocy 200 koni mechanicznych. Przez kolejne dziesięciolecia udało się z niej wyciągnąć ponad dwa razy więcej mocy. W zestawieniu marki przeznaczonym na rok 2007 dostępne będą także wersje R oraz RL, które do dyspozycji posiadać będą moc 450 koni mechanicznych. Z potężnym silnikiem połączona została sześciostopniowa skrzynia automatyczna ZF, którą wyposażono w najnowocześniejszy, elektroniczny system zarządzania przekładnią. Dzięki temu pojazd przyspiesza bardzo żywiołowo, a zarazem płynnie. Za pomocą jednego przycisku umiejscowionego na desce rozdzielczej zmienić można ustawienia zawieszenia oraz skrzyni biegów na tryb sportowy.

Nowa odsłona samochodu została wyposażona w elementy efektywnie zwiększające zarówno bezpieczeństwo, jak i wygląd wewnętrzny. Od tego rocznika modelowego montuje się standardowo system monitoringu ciśnienia w ogumieniu, a także system telefoniczny rSAP w technologii Bluetooth. Wewnątrz samochodu pojawi się teraz więcej elementów wykończonych stylowym chromem. W kokpicie umieszczono unowocześniony panel informacyjny dla kierowcy, który jest teraz bardziej czytelny. W środku samochodu pojawi się teraz dużo więcej przydatnych drobiazgów, takich jak uchwyty na butelki, podpórka ramienia na tylnej kanapie, osobny telefon dla tylnych pasażerów, a także wideokamera przydatna przy cofaniu.

Masywne nadwozie samochodu osadzono na potężnych, dziewiętnastocalowych felgach wykonanych z lekkiego stopu aluminium. W wyposażeniu dodatkowym dostępna jest także 'uskrzydlona' maskotka Bentleya, która zamontowana zostanie nad grillem samochodu.

Czytaj także:

Bentley Continental GT do naprawy (2006-08-24)

Bentley Continental GTC: Cabrio w serii (2006-04-13)

Diamentowy Bentley Continental GT (2006-02-24)

Zobacz koniecznie: Wszystko o Bentley Arnage Wszystko o Bentley
Tematy w artykule: Bentley Bentley Arnage

Podobne wiadomości:

Bentley Continental GT w nowym wydaniu

Bentley Continental GT w nowym wydaniu

Samochody luksusowe 2017-08-30

Naim, czyli Bentley wśród systemów audio

Naim, czyli Bentley wśród systemów audio

Samochody luksusowe 2016-10-19

Komentuj:

~na pewno 2006-08-31

nawpychali w niego tyle volkswagena ile można było....

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nowy Mercedes CLS już dostępny. Znamy polskie ceny
Nowy Mercedes CLS już dostępny. Znamy polskie ceny
Polscy klienci mogą już składać zamówienia na nowego Mercedesa CLS. Model, który zadebiutował pod koniec listopada na salonie motoryzacyjnym w Los Angeles kosztuje od 350 500 zł.