mojeauto.pl > motogazeta > Samochody luksusowe > Kolejna marka umiera

Kolejna marka umiera

O uśmierceniu Saaba wielu już nie pamięta, a media wprawdzie informują o tym co się dzieje w Szwecji jednak tych informacji jest coraz mniej. Teraz uwaga skupi się na innej marce, która wymiera.

Kolejna marka umiera
De Tomaso. To włoska marka, która stworzyła dwa legendarne modele - Pantera i Mangusta. Najbardziej znana Pantera była nie jako połączeniem amerykańskich muscle carów z włoskimi samochodami sportowymi. Prawa do tej marki posiada wciąż firma Rossingolo, która chciała wskrzesić legendę.

Ta sztuka jednak się nie udała, ale przed marką De Tomaso pojawiła się szansa na ratunek. Chińska firma Hotyork zadeklarowała, że kupi włoską markę za kwotę 70 milionów. Te informacje pojawiły się  w lutym. Od tamtego czasu jednak jest cicho w kwestii kupna De Tomaso.

O tym, że z De Tomaso jest coraz gorzej świadczy fakt, że pracownicy fabryki nie dostali pieniędzy od kilku miesięcy. Skutkowało to tym, że sprawą zainteresował się włoski rząd oferując odszkodowania i ubezpieczenie na wypadek bezrobocia. Podobno na znak protestu jeden z pracowników przykuł się do bramy domu rodziny Rossingolo.

Te informacje powodują, że marka De Tomaso umiera i jak na razie nie widać dla niej ratunku. Roossignolo popełnili najgorszy błąd jaki mogli. Chcieli odrodzić De Tomaso za pośrednictwem modelu, który ni jak wpisywał się w DNA marki. W Genewie w 2011 roku zaprezentowali koncepcyjny model Sport Luxury Sedan, który wyglądem przypominał coś na pograniczu crossovera i BMW 5 GT. Rossingolo chciał rocznie produkować 3000 egzemplarzy tego auta. Jednak sam chyba nie do końca wierzył w sukces tego auta. Za to, że nie dał światu następcy Pantery zapłacił najwyższą cenę.

Podobne wiadomości:

BMW chce kupić DeTomaso!

BMW chce kupić DeTomaso!

Samochody luksusowe 2012-09-17

De Tomaso sprzedane Chińczykom

De Tomaso sprzedane Chińczykom

Samochody luksusowe 2012-02-17

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nowe Audi A6 - znamy polskie ceny
Nowe Audi A6 - znamy polskie ceny
Importer niemieckiej marki opublikował właśnie cennik nowego Audi A6. Samochód będzie dostępny na początek w silnikiem benzynowym i wysokoprężnym. Cennik otwiera kwota 296 600 zł.