mojeauto.pl > motogazeta > Samochody luksusowe > Kolejne wyjątkowe Ferrari

Kolejne wyjątkowe Ferrari

Włoski producent stworzy kolejny, specjalny model na zamówienie jednego ze swoich klientów. Auto trafi do Dubaju.

Kolejne wyjątkowe Ferrari
Samochód zostanie stworzony specjalnie dla 32-letniego Cheeraga Arya, który zarządza rodzinnym interesem petrochemicznym w Dubaju. Będzie to trzeci specjalny projekt Ferrari dla jednego ze swoich klientów. Auto będzie unikatem, które zapisze się w historii wraz z P540 Superfast Aperta oraz SP12 EC Erica Claptona.

Arya zakochał się w marce Ferrari zaraz po tym jak pewnego dna w jednym z czasopism zobaczył model F40. Pierwszym autem ze skaczącym koniem na masce jakie nabył był model 575M Maranello. Potem jego kolekcja rozrosła się o egzemplarze 430 Scuderia, Enzo, Daytona, 599XX, 599 GTO, SA Aperta i F40.

W pewnym momencie zdecydował, że chce posiadać coś unikatowego. W tym celu zwrócił się do Ferrari, w celu stworzenia samochodu na wzór P540 Superfast Aperta i SP12 EC. Producent aut z Maranello zgodził się na to i prace nad tym modelem właśnie się rozpoczęły.

Auto będzie bazować na modelu 599 GTO. Projektanci przedstawili swojemu wyjątkowemu klientowi 12 różnych projektów, a Arya wybrał z każdego cechę, która trafiła do finalnego projektu. Zainteresowany juz widział cały model. Nie wiadomo kiedy jednak świat ujrzy wyjątkowe Ferrari.
Zobacz koniecznie: Wszystko o Ferrari
Tematy w artykule: Ferrari Ferrari 599 GTO Ferrari SP12 EC

Podobne wiadomości:

Jedyne takie Ferrari

auto motor i sport 0000-00-00

Ferrari straci swoje przywileje

Ferrari straci swoje przywileje

Aktualności 2017-01-23

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Autostrada A2  - ruszy odcinek z Mińska Maz. do Siedlec
Autostrada A2 - ruszy odcinek z Mińska Maz. do Siedlec
Minister Infrastruktury i Budownictwa Andrzej Adamczyk poinformował o podpisaniu umowy na wykonanie koncepcji programowej dla kolejnego fragmentu autostrady A2. Dzięki temu powstanie dokumentacja niezbędna do ogłoszenia przetargu.