mojeauto.pl > motogazeta > Samochody luksusowe > Kolejne wyróżnienia dla Porsche

Kolejne wyróżnienia dla Porsche

Dwa modele Porsche zostały wyróżnione prestiżową nagrodą "Auto Trophy" renomowanego niemieckiego czasopisma specjalistycznego Auto Zeitung. To kolejne dwie nagrody dodane do sporej już kolekcji wyróżnień w ostatnich tygodniach.

Kolejne wyróżnienia dla Porsche
Nagrody "Auto Trophy" otrzymały Porsche Panamera w klasie samochodów luksusowych i Porsche 911 Carrera wśród samochodów sportowych. Znajdujące się na rynku dopiero od września Porsche Panamera natychmiast wspięło się równie wysoko na podium, jak 911 Carrera, które obroniło swoją czołową pozycję wśród samochodów sportowych już szesnasty raz. W 22. edycji konkursu "Auto Trophy" głosy oddało łącznie 104.442 czytelników Auto Zeitung. Panamera, zdobywając 25,6% głosów, zdecydowanie wyprzedziła 13 nominowanych konkurentów w klasie aut luksusowych. Spośród 23 stających do rywalizacji modeli, 22,1 proc. czytelników gazety wybrało 911 Carrera numerem jeden w kategorii samochodów sportowych.

Już na początku listopada Panamera została nagrodzona "Złotą Kierownicą" jako nowość roku w klasie luksusowej. Wyróżnienie przyznaje Bild am Sonntag i czasopismo motoryzacyjne Auto Bild.  

Panamera cieszy się wielkim uznaniem nie tylko w Europie. Auto doceniają znawcy motoryzacji na całym świecie. 70 czołowych dziennikarzy motoryzacyjnych Kanady, zrzeszonych w AJAC (Automobile Journalists Association of Canada), wybrało nowy model Porsche "Best New Prestige Car". Podczas szczegółowych testów Panamera Turbo wzbudziła podziw między innymi najlepszymi hamulcami i najlepszym, zmierzonym kiedykolwiek przez AJAC, przyspieszeniem. Również w Kanadzie specjalistyczny magazyn Le Guide de l´Auto przyznał modelowi Panamera pierwsze miejsce w kategorii "Prestige Cars".

Z kolei w USA redakcja magazynu online Inside Line nadała Panamerze tytuł "Most Wanted Award". Wiodący portal motoryzacyjny, który miesięcznie ma więcej czytelników niż jakiekolwiek czasopismo fachowe, wyróżniło w ten sposób Porsche Gran Turismo.

W Wielkiej Brytanii Panamera zdobyła dwa tytuły. Specjalistyczny magazyn Vehicle Dynamics International wyróżnił auto nie tylko jako "Car of the Year", lecz również jako "Dynamicist of the Year", którego perfekcyjnie skonstruowany mechanizm jezdny gwarantuje jednocześnie doskonałą równowagę, trakcję, komfort i reakcję na polecenia kierowcy. Ponadto jako "Innovation of the Year" zostało wybrane, przez ten sam magazyn, dynamiczne zawieszenie silnika, które jest stosowane wyłącznie w Porsche 911 GT3 i nowym 911 Turbo.

Kolejnym prestiżowym wyróżnieniem otrzymanym przez Panamerę jest tytuł "Interamerican Car of the Year 2010". Jest ono przyznawane przez Federación Interamericana de Periodistas del Automóvil (FIPA), organizację zrzeszającą 81 dziennikarzy motoryzacyjnych z 21 krajów obu Ameryk. Auto doceniono zarówno pod względem innowacyjnych technologii, osiągów, aspektów ekologicznych, jak i znaczenia modelu dla danego rynku krajowego. Dzięki swoim walorom Panamera pokonała 37 konkurentów z najwyższej półki.

Sprawdź dostępne konfiguracje:

Porsche 911
Porsche 911
Cena podstawowa już od: 488 500 PLN brutto
Dostępne nadwozia: cabrio-2dr. coupe-2dr.
Porsche Panamera
Porsche Panamera
Cena podstawowa już od: 415 360 PLN brutto
Dostępne nadwozia: hatchback-5dr.

Podobne wiadomości:

Zakaz rejestracji Porsche Cayenne w Szwajcarii

Zakaz rejestracji Porsche Cayenne w...

Aktualności 2017-08-22

Porsche 911 GT2 RS - nowy rekord na Nurburgring

Porsche 911 GT2 RS - nowy rekord na...

Aktualności 2017-10-02

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nie masz dowodu i polisy OC? Nie dostaniesz mandatu
Nie masz dowodu i polisy OC? Nie dostaniesz mandatu
Już niedługo nie będziemy musieli wozić ze sobą dowodu rejestracyjnego i poświadczenia polisy OC. Po wielu zapowiedziach i obietnicach posłowie w końcu przegłosowali zmiany w prawie.