Koniec BMW Z4

Fani modelu Z4 mogą mieć powody do smutku. W zeszły czwartek bowiem z linii produkcyjnej w Spartanburgu zszedł ostatni egzemplarz modelu BMW Z4. Przez ostatnich kilka lat zmontowano tam przeszło 200 tysięcy egzemplarzy tego samochodu.

Koniec BMW Z4

Siedem lat - dokładnie tyle trwała produkcja BMW Z4 w amerykańskiej fabryce. Zamknięcie linii produkcyjnej tego modelu nie oznacza jednak problemów dla pracowników fabryki. Obecnie jest tam przeprowadzana inwestycja o wartości 750 milionów dolarów. Rezultat tej inwestycji będziemy mogli zobaczyć na modelach X5, X6 oraz następnej generacji X3.

Jeśli chodzi o ten ostatni model, to pojawi się on na targach motoryzacyjnych w Los Angeles w listopadzie. Najpierw zostanie pokazane studium koncepcyjne, jednak według doniesień nie będzie się ono wiele różnić od wersji produkcyjnej, która zadebiutuje niebawem po tym.

 

Tematy w artykule: silniki BMW Z4

Podobne wiadomości:

BMW 750d xDrive - najmocniejszy diesel świata

BMW 750d xDrive - najmocniejszy diesel świata

Premiery 2016-05-17

BMW Z4 już za rok?

auto motor i sport 0000-00-00

Komentuj:

~Piotrek 2008-09-03

Oczywiście że będzie nowa Z4. Teraz dostanie oznaczenie E89. Trafią również do niej nowe silniki, dużo większe niż poprzednio. Dlatego teraz Z4 będzie mogło konkurować nawet z Boxsterem. Pozdro ;)

~Artur 2008-09-03

I co? Nie będzie nowej Zetki? Oddadzą pole SLK i TT? Nie wierzę

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
Nie jest już modnym crossoverem, ale przestronnym i komfortowym autem kompaktowym. Odświeżony Citroen C4 Cactus zachwyca na wiele sposobów.