Koniec BMW Z4

Fani modelu Z4 mogą mieć powody do smutku. W zeszły czwartek bowiem z linii produkcyjnej w Spartanburgu zszedł ostatni egzemplarz modelu BMW Z4. Przez ostatnich kilka lat zmontowano tam przeszło 200 tysięcy egzemplarzy tego samochodu.

Koniec BMW Z4

Siedem lat - dokładnie tyle trwała produkcja BMW Z4 w amerykańskiej fabryce. Zamknięcie linii produkcyjnej tego modelu nie oznacza jednak problemów dla pracowników fabryki. Obecnie jest tam przeprowadzana inwestycja o wartości 750 milionów dolarów. Rezultat tej inwestycji będziemy mogli zobaczyć na modelach X5, X6 oraz następnej generacji X3.

Jeśli chodzi o ten ostatni model, to pojawi się on na targach motoryzacyjnych w Los Angeles w listopadzie. Najpierw zostanie pokazane studium koncepcyjne, jednak według doniesień nie będzie się ono wiele różnić od wersji produkcyjnej, która zadebiutuje niebawem po tym.

 

Sprawdź dostępne konfiguracje:

BMW Z4
BMW Z4
Cena podstawowa już od: 160 100 PLN brutto
Dostępne nadwozia: cabrio-2dr.
Tematy w artykule: silniki BMW Z4

Podobne wiadomości:

BMW 750d xDrive - najmocniejszy diesel świata

BMW 750d xDrive - najmocniejszy diesel świata

Premiery 2016-05-17

BMW porzuca projekt Z2

BMW porzuca projekt Z2

Aktualności 2015-06-16

Komentuj:

~Piotrek 2008-09-03

Oczywiście że będzie nowa Z4. Teraz dostanie oznaczenie E89. Trafią również do niej nowe silniki, dużo większe niż poprzednio. Dlatego teraz Z4 będzie mogło konkurować nawet z Boxsterem. Pozdro ;)

~Artur 2008-09-03

I co? Nie będzie nowej Zetki? Oddadzą pole SLK i TT? Nie wierzę

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Skoda Polska importerem roku
Skoda Polska importerem roku
Skoda Polska po raz pierwszy w historii zdobyła prestiżowy tytuł „Importer of the Year" za rok 2016. To najważniejsze wyróżnienie, jakie marka mogła otrzymać z rąk czeskiego producenta samochodów.