mojeauto.pl > motogazeta > Samochody luksusowe > Koniec Lotusa Esprit

Koniec Lotusa Esprit

Kilka lat temu Lotus zapowiedział reinkarnację modelu Esprit. Działo się to jeszcze za czasów poprzedniego szefa firmy, Danyego Bahara. Co z tego wyszło?

Koniec Lotusa Esprit
Podobno prace nad nową wersją Lotusa Esprit były kontynuowane. Kilka lat temu zaprezentowano wersję koncepcyjną. Jednak nowy szef firmy, Jean-Marc Gales, zdementował pogłoski na temat premiery modelu.

Przy okazji ogłosił, że wiele projektów rozpoczętych za kadencji poprzedniego prezesa nie będzie kontynuowanych z wielu powodów. Firma Lotus nie będzie zajmować się produkcją silników, a raczej skupi się na kontynuowaniu współpracy z Toyotą.

W najbliższym czasie gama modelowa brytyjskiej marki będzie się składać z takich modeli jak Elise, Exige oraz Evora. Auta będą miały sukcesywnie poprawiane osiągi oraz właściwości jezdne. Być może do tego grona dołączy jeszcze crossover, ale nowy szef Lotusa każe uzbroić się w cierpliwość. Nowy model zadebiutowałby w ciągu trzech, czterech lat.
Zobacz koniecznie: Wszystko o Lotus
Tematy w artykule: Lotus Lotus Esprit

Podobne wiadomości:

Crossover Lotusa lepszy niż Macan

Crossover Lotusa lepszy niż Macan

Aktualności 2015-07-02

Lotus 3-Eleven pojawi się w Goodwood

Lotus 3-Eleven pojawi się w Goodwood

Aktualności 2015-06-10

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
MUSI BYĆ COOL
MUSI BYĆ COOL
Ten nowoczesny samochód miejski, dzięki nadmuchanej karoserii, nietypowym reflektorom, innowacyjnym panelom Airbump i dziesiątkom dostępnych wersji kolorystycznych sprawił, że kierowca wreszcie może wyrazić swoją osobowość.