mojeauto.pl > motogazeta > Samochody luksusowe > Koniec legendarnego silnika w Bentleyu?

Koniec legendarnego silnika w Bentleyu?

To jedna z najdłużej produkowanych jednostek napędowych na świecie. Niestety coraz bardziej wyśrubowane normy emisji spalin sprawią, że niedługo ten kawałek historii motoryzacji odejdzie do lamusa.

Koniec legendarnego silnika w Bentleyu?
Po raz pierwszy silnik V8 z serii L pojawił się w 1959 roku i jest on produkowany do dzisiaj. Jednostka opracowana przez markę Rolls-Royce jest znana pod pojemnością sześciu i trzech czwartych litra. Stało się tak w 1968 roku kiedy jej pojemność wzrosła do 6,75 litra.

Jest to jeden z najdłużej produkowanych silników w historii motoryzacji. Przez ostatnie lata jednostka przeszła wiele modyfikacji, które poprawiły jej moc o 150 procent w stosunku do pierwotnej konstrukcji i zmniejszyły zapotrzebowanie na paliwo aż o 40 procent. Podwójnie doładowane V8 w Bentleyu Mulsanne Speed oferuje 530 KM oraz 1100 Nm maksymalnego momentu obrotowego. Potężna limuzyna rozpędza się dzięki temu od 0 do 100 km/h w 4,9 sekundy. Za przenoszenie napędu odpowiada ośmiobiegowa skrzynia automatyczna produkcji ZF.

Najnowsze wieści z Wysp Brytyjskich wskazują na to, że produkowana przez 57 lat jednostka powoli kończy swoją karierę. Przedstawiciele marki Bentley zapowiedzieli, że aktualna wersja Mulsanne jest ostatnią, w której pojawi się ten silnik. Przy okazji szef brytyjskiej marki poinformował, że kolejny flagowy model Bentleya będzie wyposażony w silnik V12, co jest bardzo odważnym ruchem w dzisiejszych czasach.

Podobne wiadomości:

Bentley Bentayga z silnikiem TDI

Bentley Bentayga z silnikiem TDI

Samochody luksusowe 2016-09-03

Bentley Bentayga Fly Fishing- zestaw...

auto motor i sport 2016-07-19

Nowy produkt, to dzieło działu Mulliner, który odpowiada za projekty specjalne. I takim jest niewątpliwe Bentayga Fly Fishing. Jak przystało na markę Bentley każdy z elementów robi wrażenie i został pieczołowicie dopieszczony przez twórców. Wszystko po to, by jakością nie odbiegał od luksusowego produktu jakim jest Bentayga.

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nie masz dowodu i polisy OC? Nie dostaniesz mandatu
Nie masz dowodu i polisy OC? Nie dostaniesz mandatu
Już niedługo nie będziemy musieli wozić ze sobą dowodu rejestracyjnego i poświadczenia polisy OC. Po wielu zapowiedziach i obietnicach posłowie w końcu przegłosowali zmiany w prawie.