mojeauto.pl > motogazeta > Samochody luksusowe > Konkurent Ferrari od Audi wciąż na tapecie

Konkurent Ferrari od Audi wciąż na tapecie

Audi nadal rozważa stworzenie swojego własnego hipersprotowego auta, które na rynku miałoby konkurować z McLarenem P1 czy też Ferrari LaFerrari. Projekt stworzenia drogowego odpowiednika bolidu Audi R18 hybrid ma wciąż szanse na realizację.

Konkurent Ferrari od Audi wciąż na tapecie
"Gdy przybyłem do Audi we wrześniu 2012 roku miałem szanse przyjrzeć się wszystkim wchodzący i mającym wejść projektom. Wykonujemy analizę i we wrześniu na Frankfurt Motor Show przekażemy informację o projektach, które będą dalej realizowane", powiedział Wolfgang Durheimer serwisowi Auto Express mówiąc  również, że dyskutują nad dostarczeniem samochodu pozycjonowanego powyżej Audi R8.

"Pomysł jest wciąż żywy. Walczę o ten projekt i myślę, że będzie miał dobry wpływ na postrzeganie naszej marki... zasługuje on na realizację", powiedział Durheimer o drogowej wersji auta bazującego na rozwiązaniach z bolidu R18.

Segment hipersportowych hybryd obecnie raczkuje i bazuje na dwóch samochodach. Ferrari LaFerrari oraz McLarenie P1. Pod koniec roku do nich dołączy Porsche 918. Audi musi szybko podjąć decyzję w sprawie hiperauta wyposażonego technologię hybrydową, gdyż w tym segmencie jest bardzo dużo do ugrania. Zwłaszcza, że Niemcy chcą bazować na technologii z Audi R18, czyli połączeniu silnika wysokoprężnego i motoru elektrycznego. Dzięki temu Audi może być bardzo konkurencyjne.

Podobne wiadomości:

Ferrari LaFerrari: w świetle popularności

auto motor i sport 0000-00-00

Nowy supercar Ferrari z miejsca stał się gwiazdą salonu genewskiego i świata motoryzacjnego. Oto dowody.

Koniec Ferrari California, czas na Portofino

Koniec Ferrari California, czas na Portofino

Aktualności 2017-08-30

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Wschodni odcinek A4 - kiedy pierwsze stacje benzynowe?
Wschodni odcinek A4 - kiedy pierwsze stacje benzynowe?
Sporym problemem na podkarpackim odcinku autostrady A4 jest mała liczba stacji benzynowych i Miejsc Obsługi Podróżnych (MOP). Sytuacja niedługo się zmieni za sprawą przetargu na dzierżawę siedmiu miejsc.