mojeauto.pl > motogazeta > Samochody luksusowe > Konkurent Ferrari od Audi wciąż na tapecie

Konkurent Ferrari od Audi wciąż na tapecie

Audi nadal rozważa stworzenie swojego własnego hipersprotowego auta, które na rynku miałoby konkurować z McLarenem P1 czy też Ferrari LaFerrari. Projekt stworzenia drogowego odpowiednika bolidu Audi R18 hybrid ma wciąż szanse na realizację.

Konkurent Ferrari od Audi wciąż na tapecie
"Gdy przybyłem do Audi we wrześniu 2012 roku miałem szanse przyjrzeć się wszystkim wchodzący i mającym wejść projektom. Wykonujemy analizę i we wrześniu na Frankfurt Motor Show przekażemy informację o projektach, które będą dalej realizowane", powiedział Wolfgang Durheimer serwisowi Auto Express mówiąc  również, że dyskutują nad dostarczeniem samochodu pozycjonowanego powyżej Audi R8.

"Pomysł jest wciąż żywy. Walczę o ten projekt i myślę, że będzie miał dobry wpływ na postrzeganie naszej marki... zasługuje on na realizację", powiedział Durheimer o drogowej wersji auta bazującego na rozwiązaniach z bolidu R18.

Segment hipersportowych hybryd obecnie raczkuje i bazuje na dwóch samochodach. Ferrari LaFerrari oraz McLarenie P1. Pod koniec roku do nich dołączy Porsche 918. Audi musi szybko podjąć decyzję w sprawie hiperauta wyposażonego technologię hybrydową, gdyż w tym segmencie jest bardzo dużo do ugrania. Zwłaszcza, że Niemcy chcą bazować na technologii z Audi R18, czyli połączeniu silnika wysokoprężnego i motoru elektrycznego. Dzięki temu Audi może być bardzo konkurencyjne.

Podobne wiadomości:

Audi wprowadza nowe oznaczenia

Audi wprowadza nowe oznaczenia

Aktualności 2017-08-31

Nowe Audi A7 oficjalnie zaprezentowane

Nowe Audi A7 oficjalnie zaprezentowane

Aktualności 2017-10-26

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
BMW zapowiada bardziej wyczynowe wersje swoich modeli
BMW zapowiada bardziej wyczynowe wersje swoich modeli
Dobre wieści dla fanów szybkiej jazdy - szefowie marki z Monachium otwarcie mówią o rozbudowie gamy modelowej spod znaku M.