mojeauto.pl > motogazeta > Samochody luksusowe > Konkurent Panamery Turbo?

Konkurent Panamery Turbo?

Lamborghini wraca do pomysłu stworzenia czterodrzwiowej limuzyny, który przedkłada ponad chęć stworzenia ultraluksusowego SUVa, który "nie pasuje do naszego (Lamborghini) progu cenowego".

Konkurent Panamery Turbo?
Estoque, bo taki wóz miałby się nazywać, byłby bezpośrednim konkurentem takich wybitności jak Porsche Panamera Turbo, Aston Martin Rapide czy Maserati Quattroporte. Stephan Winkelmann, szef Lambo, mięsiąc temu mówił, że firma bardzo poważnie zastanawia się nad dodaniem trzeciego modelu do swojej oferty zamiast stworzenia SUVa, który miałby być pośrednim następcą LM002.

- Mamy duże pole popisu poza rynkiem superaut. Estoque przyjęto bardziej entuzjastycznie niż byśmy się tego spodziewali. To dobry czas na to, aby nasza firma mogła wyjść także poza rynek supersamochodów - ludzie ciągle piszą do mnie maile z pytaniami, czy Evoque naprawdę powstanie - mówi Winkelmann.

Lamborghini przyznaje, że interesują go Chiny jako nowy rynek, bardzo chłonny na luksusowe limuzyny, jednak twierdzi także, że przez ekspansję na rozwijające się rynki Lambo nie straci tego, czym tak naprawdę jest i czym się odznacza - aury ekskluzywności i image'u producenta supersportowych samochodów: - Niektórzy producenci dostosowują ich auta do danych rynków, jednak firmy robiące wyjątkowe auta postępują odwrotnie. Klient chce mieć produkt oryginalny, nie taki, który został dostosowany do rynku, na którym się znajduje, zatem oni chcą takiego samego Lamborghini, jakie może jeździć we Włoszech.
Fakt, dostosujemy - kolor i wykończenie wnętrza, czyli to, co robimy wszędzie, ale nic więcej.

Sprawdź dostępne konfiguracje:

Aston Martin Rapide
Aston Martin Rapide
Cena podstawowa już od: 1 148 000 PLN brutto
Dostępne nadwozia: coupe-4dr.
Porsche Panamera
Porsche Panamera
Cena podstawowa już od: 415 360 PLN brutto
Dostępne nadwozia: hatchback-5dr.

Podobne wiadomości:

Porsche 911 GT2 - nowa generacja tylko z automatem

Porsche 911 GT2 - nowa generacja tylko z...

Samochody luksusowe 2017-03-14

O nowym 911 GT2 mówi się od dawna. Samochód, być może zostanie pokazany jeszcze w tym roku. Znamy kilka szczegółów. 

Superauto od Audi i Lamborghini

Superauto od Audi i Lamborghini

Samochody luksusowe 2017-03-11

Elektryfikacja zaraża kolejne gałęzie koncernu z Wolfsburga. Teraz pojawiają się plotki o elektrycznych supersamochodach od Audi i Lamborghini. 

Komentuj:

~Tommy z tonącej wyspy Tuska 2010-12-05

Pytanie kogo będzie stać w Polsce na taki pojazd?

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Prawo jazdy - koniec z oblewaniem na egzaminach
Prawo jazdy - koniec z oblewaniem na egzaminach
Egzamin na prawo jazdy to jeden z najbardziej stresujących momentów w życiu. Wszystko przez niską zdawalność, która jest sposobem na zarobek przez ośrodki szkoleniowe inkasujące za każdy egzamin ponad 100 zł. Posłowie PiS mają pomysł na zmianę sposobu finansowania WORD-ów.