mojeauto.pl > motogazeta > Samochody luksusowe > Konserwatysta na sportowo

Konserwatysta na sportowo

Producent samochodów marki Rolls-Royce poinformował, że eksperymentalna wersja dwudrzwiowego modelu 101 EX, wejdzie o produkcji już w 2008 roku. Montaż samochodu wystartuje już na początku przyszłorocznego lata w legendarnej fabryce w Goodwood.

Konserwatysta na sportowo

Nowy samochód będzie się wyróżniał od pozostałych modeli eleganckim dwudrzwiowym nadwoziem, które pomieści w swoim wnętrzu cztery osoby. Auto będzie dostarczać tych samych emocji z jazdy jak pozostałe modele Phantom czy Drophead Cope. Właśnie na poszerzonej płycie podłogowej drugiego modelu został stworzony nowy samochód. Podobnie jak reszta modeli Rolls-Royce, także i ten będzie posiadać nadwozie wykonane w całości z aluminium.

To, co znajdziemy pod maską tego auta, również wzbudza respekt. 720 Nm momentu obrotowego oraz moc maksymalna rzędu 453 koni mechanicznych to nie przelewki. Inżynierowie mieli za zadanie pokazać możliwości dwunastocylindrowego motoru o pojemności 6,75 litra i można powiedzieć, że operacja się udała.

Ian Robertston, dyrektor zarządzający Rolls-Royce Motor Cars powiedział podczas zapowiedzi, że nowy model będzie oznaczać osiągnięcie kolejnego kamienia milowego w historii firmy. Uzupełni on rodzinę modeli Phantom, a po pierwszych wrażeniach klientów wiadomo już że samochód odniesie sukces. Cena nowego samochodu nie została jeszcze określona, ale wiadomo już, że zmieści się pomiędzy modelem Phantom, a Phantom Drophead Coupe.

Czytaj także:

Pierwszy Drophead Coupe z Goodwood (2007-07-24)

Pracować w "Rollsie"... (2007-07-10)

Kolejny salon Rolls-Royce w Rosji (2007-06-19)

Tematy w artykule: Rolls-Royce Rolls-Royce Phantom

Podobne wiadomości:

Rolls-Royce Phantom Zenith Collection - na pożegnanie

Rolls-Royce Phantom Zenith Collection - na...

Samochody luksusowe 2016-05-17

Rolls-Royce Cullinan - SUV z Goodwood

Rolls-Royce Cullinan - SUV z Goodwood

Samochody luksusowe 2016-12-02

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
Zastanawiałeś się kiedyś co zrobić, aby zakup nowego samochodu był mniej odczuwalny dla rodzinnego budżetu? Sprawdź nowego Citroëna C3 Aircross, który dostępny jest w nowoczesnej formie finansowania Citroën SimplyDrive.