Kot na masce

Od lat 70-tych Jaguar na maskach swoich modeli przestał seryjnie montować figurki przedstawiające ujętego w skoku drapieżnego kota ze względu na zwiększone ryzyko poszkodowania pieszych w przypadku potrącenia. Teraz jednak, za sprawą specjalistycznej firmy każdy właściciel Jaguara może wyposażyć swój samochód w ten symbol marki.

Kot na masce

Na pomysł odnowienia tradycji brytyjskiej marki wpadła firma Arden specjalizująca się w produkcji prestiżowych i ekstrawaganckich bibelotów do aut luksusowych. Aby jednak zachować wspomniane wymagania bezpieczeństwa w przypadku pieszych konstruktorzy figurek musieli wykorzystać nowe rozwiązania techniczne.

I tak, figurka Jaguara montowana jest na specjalnym mocowaniu, które podczas wypadku automatycznie odrywa się od maski samochodu nie pozostawiając jednocześnie na niej żadnych ubytków. Również podczas pozostawiania samochodu przed na przykład supermarketem kierowca bez większych problemów może zdjąć symbol nie dając żadnej okazji złodziejom do zerwania figurki.

Ten stylistyczny element został wyceniony przez firmę Arden na 277 euro. W tej cenie każdy kupujący otrzyma dodatkowo roczną gwarancję w przypadku kradzieży figurki.

Czytaj także:

Jaguar XJ najbardziej luksusowy 2007-01-24

Filmowe Jaguary 2006-12-07

Kryształowy SLK 200 Kompressor 2006-04-12

Zobacz koniecznie: Wszystko o Jaguar
Tematy w artykule: Jaguar

Podobne wiadomości:

Jaguar XJ najbardziej luksusowy

Jaguar XJ najbardziej luksusowy

Samochody luksusowe 2007-01-24

Komentuj:

~Jag-fanka 2008-04-23

Sa dozwolone takie statuetki, ale musza byc montowane na kulce, tak jak "celownik" mercedesa, wowczas statuetka obraca sie o 360stopni, wiec wrazie wypadku nie uszkodzi ona ciala potraconej osoby. Tylko pytanie dlaczego figurka z kulka jest taka droga 560zl-smieszne, a ta starego typu ktora jest niedozwolona 120zl. No ale skoro kupilam samochod za 70tys zl, no to chociaz salon powinien dac znizke na montaz, a tu nic :(

~tak 2007-02-12

a kto pieszemu każe wchodzić pod samochód? bez przesady.... jak ktoś jest tak głupi, zeby nie sprawdzić czy jedzie samochód to będzie o głupka mniej, jak ktoś jest na tyle głupi, żeby prowadzić samochód, jechać z niedozwoloną prędkością po mieście gdzie jest duży ruch pieszych lub wie, że zza samochodu stojącego na poboczu może wyjść człowiek i nie zwalnia to o jednego głupka mniej w społeczeństwie. Natura sama eliminuje słabe jednostki...

~leos 2007-02-05

może i fajnie to wyglada, ale faktycznie w razie uderzenia w pieszego mamy dodatkowa dziure w brzuchu

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nowe Audi A6 - znamy polskie ceny
Nowe Audi A6 - znamy polskie ceny
Importer niemieckiej marki opublikował właśnie cennik nowego Audi A6. Samochód będzie dostępny na początek w silnikiem benzynowym i wysokoprężnym. Cennik otwiera kwota 296 600 zł.