mojeauto.pl > motogazeta > Samochody luksusowe > Królewski ślub w motoryzacji

Królewski ślub w motoryzacji

Chyba nie ma już zakątka świata, w którym mieszkańcy nie wiedzieliby, że w ten piątek na brytyjskim dworze królewskim odbędzie się ślub Księcia Williama z Kate Middleton. Z tej okazji nawet w motoryzacji coś się musiało wydarzyć.

Królewski ślub w motoryzacji
Tradycyjnie w Wielkiej Brytanii z takiej okazji wydawane są okolicznościowe znaczki, monety i pamiętki, jednak czas biegnie do przodu i w dzisiejszych czasach zainteresowanie dosięgło nawet branżę motoryzacyjną. Brytyjska firma tuningowa Kahn wzięła na warsztat Maybacha 57 i postanowiła "podkręcić" go tak, aby nawet koronowana głowa mogła dostojnie wsiąść do jego wnętrza.

Pierwszym znakiem rozpoznawyczym jest tablica rejetracyjna ze znakami "4 HRH", czyli For His Royal Highness (Dla Jego Królewskiej Mości). Auto pomalowane jest na biały lakier i stoi na wielkich, 22 calowych aluminiowych felgach Kahn RS.

Wnętrze, które ukryte jest przed wzrokiem ciekawskich za ciemnymi jak asfalt szybami Pentagon, otrzymało kilka dość osobliwych akcesoriów, np. specjalną golfową parasolkę, ultralekką z karbonowym kijem oraz uchwytem.

Plotki głoszą, że samochód faktycznie mógłby się pokazać podczas królewskiego ślubu. Obecnie wystawiony jest w siedzibie firmy Kahn w Bradford.

Podobne wiadomości:

Angielskie drogi doładują elektryczne auta

Angielskie drogi doładują elektryczne auta

Aktualności 2015-08-17

Mercedes-Maybach w wersji Landaulet

Mercedes-Maybach w wersji Landaulet

Samochody luksusowe 2016-06-22

Komentuj:

~wass 2011-05-05

icek, a kto w UK odważy się tuningować RR? Przecież niemieckie firmy są znane z tego że tunerzy chętnie je biorą na warsztat aby coś poprawić.:)

icek_star 2011-04-26

jego brytyjski królewicz w karocy ze Stuttgartu. RR wymarły czy to postęp poszedł tak daleko, że to wstyd jeździć Roysem ?

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
6 sprawdzonych patentów na zimę.
6 sprawdzonych patentów na zimę.
Zamarznięte szyby i czapa śniegu na dachu mogą być niebezpieczne dla Ciebie, otoczenia i Twojego portfela. Podpowiadamy, jak szybko odśnieżyć auto, a dzięki temu uniknąć 3 pkt. karnych i 500 zł mandatu, a przy okazji pospać nawet kwadrans dłużej.
Jak przygotować samochód do jazdy w zimowy poranek? Jak przygotować samochód do jazdy w zimowy poranek?