mojeauto.pl > motogazeta > Samochody luksusowe > Królewski ślub w motoryzacji

Królewski ślub w motoryzacji

Chyba nie ma już zakątka świata, w którym mieszkańcy nie wiedzieliby, że w ten piątek na brytyjskim dworze królewskim odbędzie się ślub Księcia Williama z Kate Middleton. Z tej okazji nawet w motoryzacji coś się musiało wydarzyć.

Królewski ślub w motoryzacji
Tradycyjnie w Wielkiej Brytanii z takiej okazji wydawane są okolicznościowe znaczki, monety i pamiętki, jednak czas biegnie do przodu i w dzisiejszych czasach zainteresowanie dosięgło nawet branżę motoryzacyjną. Brytyjska firma tuningowa Kahn wzięła na warsztat Maybacha 57 i postanowiła "podkręcić" go tak, aby nawet koronowana głowa mogła dostojnie wsiąść do jego wnętrza.

Pierwszym znakiem rozpoznawyczym jest tablica rejetracyjna ze znakami "4 HRH", czyli For His Royal Highness (Dla Jego Królewskiej Mości). Auto pomalowane jest na biały lakier i stoi na wielkich, 22 calowych aluminiowych felgach Kahn RS.

Wnętrze, które ukryte jest przed wzrokiem ciekawskich za ciemnymi jak asfalt szybami Pentagon, otrzymało kilka dość osobliwych akcesoriów, np. specjalną golfową parasolkę, ultralekką z karbonowym kijem oraz uchwytem.

Plotki głoszą, że samochód faktycznie mógłby się pokazać podczas królewskiego ślubu. Obecnie wystawiony jest w siedzibie firmy Kahn w Bradford.

Podobne wiadomości:

Mercedes-Maybach 6 Concept odsłania kolejne detale

Mercedes-Maybach 6 Concept odsłania kolejne...

Samochody luksusowe 2016-08-16

Być jak Maybach ...

auto motor i sport 0000-00-00

Komentuj:

~wass 2011-05-05

icek, a kto w UK odważy się tuningować RR? Przecież niemieckie firmy są znane z tego że tunerzy chętnie je biorą na warsztat aby coś poprawić.:)

icek_star 2011-04-26

jego brytyjski królewicz w karocy ze Stuttgartu. RR wymarły czy to postęp poszedł tak daleko, że to wstyd jeździć Roysem ?

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
Nie jest już modnym crossoverem, ale przestronnym i komfortowym autem kompaktowym. Odświeżony Citroen C4 Cactus zachwyca na wiele sposobów.