mojeauto.pl > motogazeta > Samochody luksusowe > Królewskie Bugatti

Królewskie Bugatti

Producent jednego z najszybszych i najdroższych samochodów na świecie postanowił nieco zboczyć z obranego kursu, aby wejść w całkowicie nowy segment. Nowe Bugatti Royale będzie szybkie, luksusowe, czterodrzwiowe i pomieści w swoim wnętrzu cztery osoby.

Królewskie Bugatti

W tym roku przypada setna rocznica istnienia marki Bugatti. Z tego powodu firma zamierza przygotować specjalny model o nazwie Royale. Został on zainspirowany przez model Type 41 Royale, który był produkowany w latach dwudziestych ubiegłego wieku.

Nowe auto będzie tak samo luksusowe i drogie jak obecny na rynku Veyron, ale trafi w ręce najwierniejszych klientów marki. Produkcja samochodu ma być mocno ograniczona. Nad projektem zaangażowana będzie cała grupa VW. Bentley przygotuje nową płytę podłogową przygotowaną dla silnika umieszczonego z przodu. Wykorzysta ją później następca modelu Arnage. Jednak dużo elementów zostanie przeszczepionych z Veyrona. Na pewno będzie to napęd na cztery koła oraz ośmiolitrowy silnik W16 z poczwórnym doładowaniem. Tym razem jednak nie będzie pracował za plecami kierowcy.

Dzięki mocy maksymalnej 987KM oraz momentowi obrotowemu o wartości 1.250Nm Royale będzie najszybszym czteroosobowym samochodem na świecie. To koniec niespodzianek jakie zamierza przygotować Bugatti na swoje setne urodziny. W tym roku pojawi się jeszcze mocniejsza wersja Veyrona.


Podobne wiadomości:

Bugatti Chiron w pierwszym teaserze

Bugatti Chiron w pierwszym teaserze

Aktualności 2015-08-17

Cristiano Ronaldo i jego nowa zabawka - Bugatti Chiron

Cristiano Ronaldo i jego nowa zabawka -...

Samochody luksusowe 2017-10-02

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Od kilku dni w północno-wschodniej Polsce pojawiły się nowe, żółte znaki na których możemy zobaczyć np. czołg. Na szczęście zwykli kierowcy nie muszą się nimi przejmować. Są to informacje przeznaczone dla wojskowych.