mojeauto.pl > motogazeta > Samochody luksusowe > Książę Albert w BMW Hydrogen 7

Książę Albert w BMW Hydrogen 7

Podczas uroczystego otwarcia wystawy Ever Monaco poświęconej ochronie środowiska Książę Albert II otrzymał kluczyki do zasilanego wodorem BMW Hydrogen 7.

Książę Albert w BMW Hydrogen 7
Książę Albert będzie użytkował samochód, w którym poziom emisji spalin, przy zastosowaniu napędu wodorowego, jest praktycznie równy zeru (tylko 5 gram dwutlenku węgla w cyklu testowym). Ten luksusowy sedan napędzany wodorem, został wyprodukowany w limitowanej serii 100 egzemplarzy, które obecnie znajdują się w rękach znanych osobistości z całego świata. Wszystkie egzemplarze BMW Hydrogen 7 przez kilka ostatnich miesięcy zdołały już pokonać łącznie ponad 2 miliony kilometrów.

- Będę odkrywał zalety BMW Hydrogen 7 z dużym zaciekawieniem przez następne kilka tygodni. Bardzo uważnie przyglądam się wszelkim nowym technologiom, zwłaszcza w przemyśle motoryzacyjnym, które pomogą ograniczyć negatywny wpływ człowieka na środowisko naturalne – powiedział Książę Albert II.

BMW, jako jeden z nielicznych producentów motoryzacyjnych, prowadzi zaawansowane prace nad autami zasilanymi paliwem wodorowym (nie mylić tu z samochodami wyposażonymi w ogniwa paliwowe). Wiele znanych osobowości ze świata polityki, kultury i biznesu zdecydowało się na użytkowanie BMW Hydrogen 7. Wśród nich znaleźli się Cameron Diaz i Will Ferell, prezenter telewizyjny Jay Leno, gwiazda opery - Placido Domingo, reżyserzy filmowi - Stephen Gaghan i Florian Hanckel von Donnersmarck, a także niemieccy ministrowie Wolfgang Tiefensee i Michael Glos oraz wiceprezydent Komisji Europejskiej, Günter Verheugen.

Sprawdź dostępne konfiguracje:

BMW Seria 7
BMW Seria 7
Cena podstawowa już od: 400 400 PLN brutto
Dostępne nadwozia: sedan-4dr.
Tematy w artykule: Seria 7 Seria 7 Hydrogen 7

Podobne wiadomości:

BMW 750d xDrive - najmocniejszy diesel świata

BMW 750d xDrive - najmocniejszy diesel świata

Premiery 2016-05-17

BMW Individual prezentuje wersje Solitaire i Master Class Edition

BMW Individual prezentuje wersje Solitaire i...

Samochody luksusowe 2016-03-24

Komentuj:

~K 2008-04-03

Czytałem gdzieś (chyba właśnie na "mojeauto"), że BMW Hydrogen 7 po wlaniu wodoru (zamiast tradycyjnego paliwa) traci połowę mocy i spala więcej. Wszystko przez to, że ten silnik może być zasilany zarówno benzyną, jak i wodorem. Jest to zatem wysoce nieefektywne. Najlepiej było by skonstruować silnik, który działa tylko na wodór i jest do niego dostosowany, a przez to wodór spala się efektywnie.

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Dartz Prombron Black Aligator – tuning po łotewsku
Dartz Prombron Black Aligator – tuning po łotewsku
Podobno dobrego gustu nie można kupić nawet za największe pieniądze. Jednak całkiem spora suma pieniędzy pozwoli nam kupić coś totalnie bezgustownego. Oto najnowszy samochód od Dartz, który jest potwierdzeniem.