mojeauto.pl > motogazeta > Samochody luksusowe > Książę Albert w BMW Hydrogen 7

Książę Albert w BMW Hydrogen 7

Podczas uroczystego otwarcia wystawy Ever Monaco poświęconej ochronie środowiska Książę Albert II otrzymał kluczyki do zasilanego wodorem BMW Hydrogen 7.

Książę Albert w BMW Hydrogen 7
Książę Albert będzie użytkował samochód, w którym poziom emisji spalin, przy zastosowaniu napędu wodorowego, jest praktycznie równy zeru (tylko 5 gram dwutlenku węgla w cyklu testowym). Ten luksusowy sedan napędzany wodorem, został wyprodukowany w limitowanej serii 100 egzemplarzy, które obecnie znajdują się w rękach znanych osobistości z całego świata. Wszystkie egzemplarze BMW Hydrogen 7 przez kilka ostatnich miesięcy zdołały już pokonać łącznie ponad 2 miliony kilometrów.

- Będę odkrywał zalety BMW Hydrogen 7 z dużym zaciekawieniem przez następne kilka tygodni. Bardzo uważnie przyglądam się wszelkim nowym technologiom, zwłaszcza w przemyśle motoryzacyjnym, które pomogą ograniczyć negatywny wpływ człowieka na środowisko naturalne – powiedział Książę Albert II.

BMW, jako jeden z nielicznych producentów motoryzacyjnych, prowadzi zaawansowane prace nad autami zasilanymi paliwem wodorowym (nie mylić tu z samochodami wyposażonymi w ogniwa paliwowe). Wiele znanych osobowości ze świata polityki, kultury i biznesu zdecydowało się na użytkowanie BMW Hydrogen 7. Wśród nich znaleźli się Cameron Diaz i Will Ferell, prezenter telewizyjny Jay Leno, gwiazda opery - Placido Domingo, reżyserzy filmowi - Stephen Gaghan i Florian Hanckel von Donnersmarck, a także niemieccy ministrowie Wolfgang Tiefensee i Michael Glos oraz wiceprezydent Komisji Europejskiej, Günter Verheugen.

Sprawdź dostępne konfiguracje:

BMW Seria 7
BMW Seria 7
Cena podstawowa już od: 420 200 PLN brutto
Dostępne nadwozia: sedan-4dr.
Tematy w artykule: Seria 7 Seria 7 Hydrogen 7

Podobne wiadomości:

Cztery turbiny w nowym BMW Serii 7

Cztery turbiny w nowym BMW Serii 7

Technika 2015-07-29

BMW i Uber zacieśniają współpracę

BMW i Uber zacieśniają współpracę

Aktualności 2015-10-20

Komentuj:

~K 2008-04-03

Czytałem gdzieś (chyba właśnie na "mojeauto"), że BMW Hydrogen 7 po wlaniu wodoru (zamiast tradycyjnego paliwa) traci połowę mocy i spala więcej. Wszystko przez to, że ten silnik może być zasilany zarówno benzyną, jak i wodorem. Jest to zatem wysoce nieefektywne. Najlepiej było by skonstruować silnik, który działa tylko na wodór i jest do niego dostosowany, a przez to wodór spala się efektywnie.

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Od kilku dni w północno-wschodniej Polsce pojawiły się nowe, żółte znaki na których możemy zobaczyć np. czołg. Na szczęście zwykli kierowcy nie muszą się nimi przejmować. Są to informacje przeznaczone dla wojskowych.

Zalando Zalando