Kuszenie Pagani

Firma Pagani co rusz kusi nowymi detalami dotyczącymi modelu C9, który ma zastąpić Zondę. Do premiery jest już coraz bliżej dlatego pojawiają się nowe informacje.

Kuszenie Pagani

Następca Zondy o nazwie C9 będzie wyposażony w silnik V12 którego moc maksymalna będzie osiągać około 700 koni mechanicznych. Jednostka będzie powstawać tradycyjnie przy współpracy AMG, ale nie będzie to ten sam silnik który był montowany do tej pory w modelu AMG SL65 Black Series.

 

Sam twórca marki Pagani przyznaje, że model C9 będzie prezentował całkowicie nowe podejście. Auto będzie projektowane od podstaw. Co ciekawe auto będzie dopuszczone do ruchu w Stanach Zjednoczonych, a nawet spełni normy emisji spalin które obowiązują w Kalifornii.

 

Producent zapowiada, że powstanie tylko 40 sztuk Pagani C9, a jego ceny będą rozpoczynały się od kwoty sięgającej miliona Euro.

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Policja dostała nowe laserowe mierniki prędkości
Policja dostała nowe laserowe mierniki prędkości
Policjanci z wydziałów ruchu drogowego w całej Polsce otrzymali pierwszą partię nowych mierników prędkości. W ręce policjantów trafiło 200 egzemplarzy urządzeń LTI 20/20 TruCam, które zastąpią wysłużone Iskry.