mojeauto.pl > motogazeta > Samochody luksusowe > Lagonda w fazie testów?

Lagonda w fazie testów?

Aston Martin nie wyrzuca do kosza planów odrodzenia prestiżowej marki Lagonda. Według doniesień Auto Express brytyjski producent rozpoczął właśnie testy prototypu, który docelowo ma być następcą sedana Lagonda produkowanego w latach 1976-1990.

Lagonda w fazie testów?

Po fali krytyki jaką spotkał model koncepcyjny Lagondy w wersji SUV, CEO Astona Martina Dr. Ulrich Bez musiał zweryfikować założoną wcześniej, nową ścieżkę wskrzeszenia tej luksusowej w latach 80-tych XX w. marki. Nowy plan potwierdza wcześniejsze doniesienia, że "projekt Lagonda" nie upadł, a jedynie zmienił nadwozie z przerośniętego auta sportowo-rekreacyjnego na ekskluzywnego sedana. Aston Martin zaznacza, że postara się do wyglądu nowego auta przemycić kilka stylistycznych smaczków z pierwowzoru.


Inną ciekawostką jest fakt, że nowa Lagonda nie znajdzie się we wspólnym portfolio z modelami Astona Martina. Jak cytuje słowa Beza Auto Express: - "Oddzielenie obu marek będzie dla nich efektywniejsze z punktu widzenia budowania ich oryginalności. Zwłaszcza na rynkach rozwijających się, gdzie Aston Martin dopiero stara się ugruntować swoją pozycję." Stąd pomysł, że Lagonda będzie serwisowana przez specjalistów "Q by Aston Martin", specjalizujących się w spełnianiu życzeń najbardziej wybrednych klientów. Program ten Brytyjczycy przedstawili podczas tegorocznych targów w Genewie.

Pod maskę nowej Lagondy sedan powinna trafić sześciolitrowa, królewska V12-tka. Auto będzie zbudowane na przedłużonej płycie modelu Rapide.

Więcej zdjęć szpiegowskich z testów prototypu Lagondy sedan na stronach Auto Express.

Zobacz koniecznie: Wszystko o Aston Martin
Tematy w artykule: Aston Martin Lagonda sedan

Podobne wiadomości:

Kolejni producenci wycofują się z salonu w Paryżu

Kolejni producenci wycofują się z salonu w...

Aktualności 2016-09-20

Aston Martin Zagato prezentuje dwie nowości

Aston Martin Zagato prezentuje dwie nowości

Samochody luksusowe 2017-08-16

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Toyota GT86 po tuningu TRD
Toyota GT86 po tuningu TRD
Inżynierowie Toyota Racing Development wzięli na warsztat i profesjonalnie stuningowali kolejne auto. Tym razem wybór padł na słynne, tylnonapędowe coupé GT86. Tak powstała wyjątkowa Toyota GT86 TRD Special Edition.