mojeauto.pl > motogazeta > Samochody luksusowe > Lamborghini Aventador LP 750-4 Superveloce - superszybki byk

Lamborghini Aventador LP 750-4 Superveloce - superszybki byk

Wystarczą dodatkowe dwie litery w nazwie dowolnego Lamborghini, a już fanom superaut zwężają się źrenice i skacze tętno: SV to skrót od Superveloce, a więc super szybkości.

Lamborghini Aventador LP 750-4 Superveloce - superszybki byk
Była Miura SV, było Diablo SV i Murcielago SV. Nie mogło więc zabraknąć ich następcy w superszybkiej wersji - Aventadora. Standardowa odmiana jeździ już po drogach od czterech lat, ale nareszcie przyszedł czas na najostrzejszy wariant.

Superveloce straciło 50 kilogramów z masy własnej, zyskało w zamian 50KM mocy maksymalnej. Wynik ostateczny tej inżynieryjnej matematyki to 750KM i 1525kg, czyli 2,03kg na 1KM mocy. Jeśli nadal nie wiecie czy to dużo czy mało, Lamborghini przychodzi z pomocą i podaje osiągi: Aventador LP 750-4 może pędzić maksymalnie 350km/h i przyspiesza od 0 do 100km/h w jedynie 2,8 sekundy.
Aby ta szalona siła nie wyprowadziła przeciętnego kierowcy do pierwszego z brzegu rowu, Aventador Superveloce charakteryzuje się także nowym pakietem spoilerów, generujących o 170% mocniejszy docisk aerodynamiczny przy wysokich prędkościach. Nie bez znaczenia są także karbonowo-ceramiczne hamulce i opony Pirelli P Zero Corsa, pokrywające wielkie aluminiowe felgi (przednie w rozmiarze 20 cali, tylne 21).

Styl wersji LP 750-4 Superveloce to wypadkowa zastosowanych usprawnień aerodynamicznych i charakterystycznej bryły Aventadora. Całość pokryta unikalnym lakierem Rosso Bia dobitnie sugeruje, że mamy do czynienia z wyjątkową odmianą najszybszego Lamborghini.

Wszystkie wspomniane usprawnienia musiały oczywiście podnieść cenę szybkiego "byka" - Aventador LP 750-4 Superveloce kosztuje 327 190 euro, a gonitwa klientów do salonów rozpocznie się wiosną tego roku.Podobne wiadomości:

Toyota Yaris GRMN - 210 KM w maluchu

Toyota Yaris GRMN - 210 KM w maluchu

Aktualności 2017-02-22

Lamborghini w płomieniach – akcja serwisowa

Lamborghini w płomieniach – akcja serwisowa

Aktualności 2017-02-17

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
W pogoni za wydajnością
W pogoni za wydajnością
Coraz bardziej zaawansowane układy wtryskowe, poza zwiększaniem mocy silników, optymalizują proces spalania obniżając zużycie paliwa i zmniejszając emisję spalin.