Serwis redagowany przez: Auto motor i sport
Serwis redagowany przez: Auto motor i sport
mojeauto.pl > motogazeta > Samochody luksusowe > Lamborghini: Aventador pręży muskuły w Miami

Lamborghini: Aventador pręży muskuły w Miami

Jeśli rozmawiamy o kabrioletach to nikt nie zaprzeczy, że te samochody najlepiej prezentują się w letnim klimacie. Jeśli rozmawiamy o kabrioletach z najwyższej półki to dla nich naturalnym środowiskiem powinno być Monte Carlo czy też Miami.

Lamborghini: Aventador pręży muskuły w Miami
Lamborhini w Miami zaprezentowało swoje najnowsze dzieło, model Aventador LP 700-4 Roadster na specjalnie przygotowanej imprezie. W kulminacyjnym punkcie włoski producent sportowych aut zademonstrował potencjał i osiągi nowego Roadstera na lotnisku uzyskując zgodę od Federal Aviation Administration, organu nadzoru lotniczego, Ministerstwa Transportu USA.

Na pasie startowym swoją moc pokazało pięć egzemplarzy Lamborghini Aventador LP 700-4 Roadster, które osiągnęły prędkość 338 km/h. Włosi chwalą się, że takiej prędkości na ziemi nie jest wstanie osiągnąć żaden pasażerski samolot. Prędkość pasażerskich odrzutowców na ziemi kształtuje się w granicach od 241 km/h do 290 km/h. Lamborghini przez 10 dni będzie prezentować w Miami swój najnowszy model w ramach obchodów 50. rocznicy powstania firmy. Podczas pobytu Lamborghini w Miami tamtejsi mieszkańcy zobaczyli m.in. paradę aut z logo byka na masce.

Podobne wiadomości:

Kolejni producenci wycofują się z salonu w Paryżu

Kolejni producenci wycofują się z salonu w...

Aktualności 2016-09-20

Lamborghini Huracan LP610-4 Avio - debiut

Lamborghini Huracan LP610-4 Avio - debiut

Premiery 2016-08-04

Komentuj:

~Piter 2013-01-30

Samolot służy do latania, a nie do wyścigów z Lambo. Mogą też zachwalać, że ma mniejszy opór niż statek Queen Marry i lepsze przyśpieszenie niż TGV z 8800kw mocy.

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Lexus UX Concept - nietuzinkowe wnętrze
Lexus UX Concept - nietuzinkowe wnętrze
Projektanci Lexusa puścili wodze fantazji rysując wnętrze nowego koncepcyjnego modelu crossovera, o nazwie UX. Samochód zobaczymy już za tydzień na salonie w Paryżu.