mojeauto.pl > motogazeta > Samochody luksusowe > Lamborghini: Aventador pręży muskuły w Miami

Lamborghini: Aventador pręży muskuły w Miami

Jeśli rozmawiamy o kabrioletach to nikt nie zaprzeczy, że te samochody najlepiej prezentują się w letnim klimacie. Jeśli rozmawiamy o kabrioletach z najwyższej półki to dla nich naturalnym środowiskiem powinno być Monte Carlo czy też Miami.

Lamborghini: Aventador pręży muskuły w Miami
Lamborhini w Miami zaprezentowało swoje najnowsze dzieło, model Aventador LP 700-4 Roadster na specjalnie przygotowanej imprezie. W kulminacyjnym punkcie włoski producent sportowych aut zademonstrował potencjał i osiągi nowego Roadstera na lotnisku uzyskując zgodę od Federal Aviation Administration, organu nadzoru lotniczego, Ministerstwa Transportu USA.

Na pasie startowym swoją moc pokazało pięć egzemplarzy Lamborghini Aventador LP 700-4 Roadster, które osiągnęły prędkość 338 km/h. Włosi chwalą się, że takiej prędkości na ziemi nie jest wstanie osiągnąć żaden pasażerski samolot. Prędkość pasażerskich odrzutowców na ziemi kształtuje się w granicach od 241 km/h do 290 km/h. Lamborghini przez 10 dni będzie prezentować w Miami swój najnowszy model w ramach obchodów 50. rocznicy powstania firmy. Podczas pobytu Lamborghini w Miami tamtejsi mieszkańcy zobaczyli m.in. paradę aut z logo byka na masce.

Podobne wiadomości:

Lamborghini w płomieniach – akcja serwisowa

Lamborghini w płomieniach – akcja serwisowa

Aktualności 2017-02-17

Lamborghini nie zrezygnuje z V12!

Lamborghini nie zrezygnuje z V12!

Samochody luksusowe 2017-01-30

Komentuj:

~Piter 2013-01-30

Samolot służy do latania, a nie do wyścigów z Lambo. Mogą też zachwalać, że ma mniejszy opór niż statek Queen Marry i lepsze przyśpieszenie niż TGV z 8800kw mocy.

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
W pogoni za wydajnością
W pogoni za wydajnością
Coraz bardziej zaawansowane układy wtryskowe, poza zwiększaniem mocy silników, optymalizują proces spalania obniżając zużycie paliwa i zmniejszając emisję spalin.