mojeauto.pl > motogazeta > Samochody luksusowe > Lamborghini LP700 - wielki przeciek

Lamborghini LP700 - wielki przeciek

Do sieci wyciekły wszystkie możliwe informacje na temat następcy, legendarnego już, Murcielago - LP700.

Lamborghini LP700 - wielki przeciek

Chodzi dokładnie o informację, która została przesłana do wszystkich dealerów Lambo na całym świecie z adnotacją "confidential" (poufne). Są tutaj dane, które znaliśmy już od pewnego czasu, ale większość z nich jest zupełnie nowa i nikomu wcześniej nieznana. Auto będzie lżejsze od poprzednika aż o 230 kilogramów (waży 1575kg), co jest niesamowicie dużą zniżką, biorąc pod uwagę trend, że każde nowe auto jest dużo cięższe od tego, które ono zastępuje. Silnik 6.5 V12 ma moc o 60KM wyższą od Murcielago, zatem nie dziwi fakt, że LP700 przyspieszy do 100 km/h w 2,9 sekundy, aż w konsekwencji osiągnie 350 kilometrów na godzinę, czyli o 10 więcej, niż Murcielago LP640-4. Auto stoi na 19 calowych kołach z przodu i 20 z tyłu, pod którymi kryją się gigantyczne tarcze hamulców (400mm i 380mm, sześcio- i czterozaciskowe).

Lamborghini zapowiedziało już, że nowa, zrobotyzowana skrzynia ISR (Independent Shifting Rod) jest szybka, jednak nie mieliśmy żadnych detali. A teraz już mamy - siedmiobiegowa skrzynia potrzebuje jedynie 50 milisekund na zmianę biegu, czyli niewyobrażalnie mało.

W momencie wejścia na rynek, klienci będą mieli możliwość wyboru spośród 13 kolorów nadwozia i 12 wnętrza. Lista standardowego wyposażenia, oczywiście między innymi, obejmuje elktronicznie sterowany tylny spojler, boczne wloty powietrza, system multimedialny z siedmiocalowym ekranem i nawigacją satelitarną, biksenonowe reflektory oraz klimatyzację.

 

 


Podobne wiadomości:

Superauto od Audi i Lamborghini

Superauto od Audi i Lamborghini

Samochody luksusowe 2017-03-11

Elektryfikacja zaraża kolejne gałęzie koncernu z Wolfsburga. Teraz pojawiają się plotki o elektrycznych supersamochodach od Audi i Lamborghini. 

Lamborghini w płomieniach – akcja serwisowa

Lamborghini w płomieniach – akcja serwisowa

Aktualności 2017-02-17

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Od kilku dni w północno-wschodniej Polsce pojawiły się nowe, żółte znaki na których możemy zobaczyć np. czołg. Na szczęście zwykli kierowcy nie muszą się nimi przejmować. Są to informacje przeznaczone dla wojskowych.