mojeauto.pl > motogazeta > Samochody luksusowe > Lamborghini jednak ze Słowacji?

Lamborghini jednak ze Słowacji?

Kilka miesięcy temu ta wiadomość mocno zelektryzowała rynek motoryzacyjny. Legendarny producent supersamochodów miał bowiem po raz pierwszy przenieść produkcję swojego modelu poza macierzysty kraj. Okazuje się, że wizja Lamborghini produkowanego na Słowacji nie jest wcale taka odległa.

Lamborghini jednak ze Słowacji?

Temat prototypu auta sportowo-rekreacyjnego od Lamborghini już od dłuższego czasu przewija się w mediach motoryzacyjnych. Okazuje się, że model Urus dostał już zielone światło, czyli powoli zmierza ku produkcji.

Okazuje się teraz, że moce przerobowe w fabryce znajdującej się w Sant Agata Bolognese mogą być zbyt małe. Dlatego Lamborghini zdecyduje się na produkcję poza Italią.

Plotki mówią o tym, że Urus będzie produkowany wraz z Cayenne w słowackiej fabryce. Oprócz tego będą tam powstawać takie modele jak Volkswagen Touareg oraz Audi Q7. Niewykluczone, że do tego grona dołączy jeszcze SUV marki Bentley.

Lamborghini Urus pojawi się w sprzedaży nie prędzej jak w 2017 roku. Szefostwo marki wiąże spore oczekiwania z tym modelem. Ma on pozwolić na podwojenie sprzedaży w ciągu kilku najbliższych lat.

 

Zobacz koniecznie: Wszystko o Lamborghini
Tematy w artykule: Lamborghini Lamborghini SUV Lamborghini Urus

Podobne wiadomości:

Lamborghini Huracan RWD Spyder - zrzuć dach!

Lamborghini Huracan RWD Spyder - zrzuć dach!

Samochody luksusowe 2016-11-16

Kolejni producenci wycofują się z salonu w Paryżu

Kolejni producenci wycofują się z salonu w...

Aktualności 2016-09-20

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Skoda wyprodukowała milionowy silnik EA211
Skoda wyprodukowała milionowy silnik EA211
Czeski producent wyprodukował kilka dni temu milionowy egzemplarz silnika TSI z serii EA211. Jedna z najpopularniejszych jednostek koncernu Volkswagen jest produkowana od 2012 roku.