mojeauto.pl > motogazeta > Samochody luksusowe > Lamborghini mówi "nie" technologii hybrydowej

Lamborghini mówi "nie" technologii hybrydowej

Porsche chwali się rekordem toru jaki ostatnio wykręcił hybrydowy mdoel 918 Sypyder na Nurburgringu. Ferrari zaś na targach w Paryżu zapowiada hybrydowego następcę Enzo. Trzeci producent aut sportowych, konkurent Porsche i Ferrari odwraca się od technologii hybrydowej.

Lamborghini mówi
Zarówno Porsche 918 Spyder jak i następca Ferrari Enzo to pierwsze super sportowe auta korzystające z technologii hybrydowej. Wydawać by się mogło, że trzeci z "wielkiej trójki", Lamborghini podąży również tą samą drogą chcąc nadążyć za konkurencją. Okazuje się  jednak, że producent z Sant'Agata ani myśli o wdrożeniu technologii hybrydowej do swoich aut.

Powodem dla, którego Lamborghini nie chce korzystać z napędu hybrydowego w swoich modelach jest fakt, że ta technologia obarczona jest dodatkowym ciężarem z jakim musiałoby poradzić sobie auto. Drugi argument jak podają Włosi wiąże się z wielkością samych aut z bykiem na masce. Wprowadzenie technologii hybrydowej wiązałoby się z powiększeniem aut, a tego Lamborghini chce uniknąć.

Jeśli chodzi o ekologię i przypodobanie się ekologom, to Lamborghini wprowadziło do modelu Aventador system dezaktywacji cylindrów oraz znany dobrze z innych aut, system stop/start. Jeśli jesteśmy już przy Aventadorze, to firma pracuje już nad roadsterem oraz jak zdradził prezes Lamborghini, Stephan Winkelmann w jednym z wywiadów, firma ma poważne plany co to flagowego modelu z Sant'Agata. Kwestią czasu jest zatem pojawienie się wersji Super Veloce.
Zobacz koniecznie: Wszystko o Lamborghini
Tematy w artykule: Lamborghini Lamborghini Aventador

Podobne wiadomości:

Lamborghini Huracan RWD Spyder - zrzuć dach!

Lamborghini Huracan RWD Spyder - zrzuć dach!

Samochody luksusowe 2016-11-16

Superauto od Audi i Lamborghini

Superauto od Audi i Lamborghini

Samochody luksusowe 2017-03-11

Elektryfikacja zaraża kolejne gałęzie koncernu z Wolfsburga. Teraz pojawiają się plotki o elektrycznych supersamochodach od Audi i Lamborghini. 

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
6 sprawdzonych patentów na zimę.
6 sprawdzonych patentów na zimę.
Zamarznięte szyby i czapa śniegu na dachu mogą być niebezpieczne dla Ciebie, otoczenia i Twojego portfela. Podpowiadamy, jak szybko odśnieżyć auto, a dzięki temu uniknąć 3 pkt. karnych i 500 zł mandatu, a przy okazji pospać nawet kwadrans dłużej.
Jak przygotować samochód do jazdy w zimowy poranek? Jak przygotować samochód do jazdy w zimowy poranek?