mojeauto.pl > motogazeta > Samochody luksusowe > Lamborghini odczuwa kryzys

Lamborghini odczuwa kryzys

Do  tej pory wydawało się, że kryzys dotyka wszystkich producentów, ale lekkim łukiem omija producentów samochodów luksusowych. Czarne chmury zbierają się ostatnio nad Lamborghini, którego klienci coraz częściej rezygnują z zamówień.

Lamborghini odczuwa kryzys

Stephan Winkelmann, dyrektor zarządzający Lamborghini, podczas konferencji prasowej w Genewie oświadczył, że spadek sprzedaży na rynku samochodów luksusowych osiągnął już wymiar 40 procent w pierwszych dwóch miesiącach 2009 roku. Dodał jednak, że włoskiej marce brakuje jeszcze trochę do tego poziomu.

Jedynym pozytywnym wydźwiękiem w całej tej sprawie jest fakt, że nowi klienci nie będą musieli czekać na samochód cały rok. Teraz czas oczekiwania skrócił się do sześciu miesięcy. Galopujący kryzys nie zdążył dotknąć jeszcze modelu Murcielago L670-4 SuperVeloce, który będzie produkowany w limitowanej liczbie 350 egzemplarzy. Jak dotąd firma zebrała 100 zamówień.

 

Szef Lamborghini dodał, że pomimo problemów firma skupia się na tym by pozostać opłacalną, niż skupiać się na wprowadzaniu do gamy tańszych modeli. Dodał, że chodzi o zachowanie charakteru marki. Jak dotąd z załogi liczącej tysiąc osób, jedna piąta jest na dwutygodniowych urlopach z powodu zmniejszonej produkcji.


Podobne wiadomości:

Superauto od Audi i Lamborghini

Superauto od Audi i Lamborghini

Samochody luksusowe 2017-03-11

Elektryfikacja zaraża kolejne gałęzie koncernu z Wolfsburga. Teraz pojawiają się plotki o elektrycznych supersamochodach od Audi i Lamborghini. 

Lamborghini w płomieniach – akcja serwisowa

Lamborghini w płomieniach – akcja serwisowa

Aktualności 2017-02-17

Komentuj:

~DEK 2009-03-06

Ja bym kupił pare sztuk, ale one dużo palą ! A benzyna jest już po ponad 4 złote !

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Odświeżona Honda Jazz z nowym silnikiem
Odświeżona Honda Jazz z nowym silnikiem
Już za kilka tygodni na salonie we Frankfurcie zobaczymy nowa Hondę Jazz. Praktyczny, miejski hatchback przeszedł kosmetyczny lifting, a pod maską pracuje mocniejszy silnik benzynowy.
Sky is the limit – Nowa Mazda CX-5 nie zna granic Sky is the limit – Nowa Mazda CX-5 nie zna granic