mojeauto.pl > motogazeta > Samochody luksusowe > Lamborghini odczuwa kryzys

Lamborghini odczuwa kryzys

Do  tej pory wydawało się, że kryzys dotyka wszystkich producentów, ale lekkim łukiem omija producentów samochodów luksusowych. Czarne chmury zbierają się ostatnio nad Lamborghini, którego klienci coraz częściej rezygnują z zamówień.

Lamborghini odczuwa kryzys

Stephan Winkelmann, dyrektor zarządzający Lamborghini, podczas konferencji prasowej w Genewie oświadczył, że spadek sprzedaży na rynku samochodów luksusowych osiągnął już wymiar 40 procent w pierwszych dwóch miesiącach 2009 roku. Dodał jednak, że włoskiej marce brakuje jeszcze trochę do tego poziomu.

Jedynym pozytywnym wydźwiękiem w całej tej sprawie jest fakt, że nowi klienci nie będą musieli czekać na samochód cały rok. Teraz czas oczekiwania skrócił się do sześciu miesięcy. Galopujący kryzys nie zdążył dotknąć jeszcze modelu Murcielago L670-4 SuperVeloce, który będzie produkowany w limitowanej liczbie 350 egzemplarzy. Jak dotąd firma zebrała 100 zamówień.

 

Szef Lamborghini dodał, że pomimo problemów firma skupia się na tym by pozostać opłacalną, niż skupiać się na wprowadzaniu do gamy tańszych modeli. Dodał, że chodzi o zachowanie charakteru marki. Jak dotąd z załogi liczącej tysiąc osób, jedna piąta jest na dwutygodniowych urlopach z powodu zmniejszonej produkcji.


Podobne wiadomości:

Lamborghini nie zrezygnuje z V12!

Lamborghini nie zrezygnuje z V12!

Samochody luksusowe 2017-01-30

Lamborghini Urus oficjalnie - dane techniczne, osiągi, rozwiązania

Lamborghini Urus oficjalnie - dane...

Premiery 2017-12-05

Komentuj:

~DEK 2009-03-06

Ja bym kupił pare sztuk, ale one dużo palą ! A benzyna jest już po ponad 4 złote !

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nie masz dowodu i polisy OC? Nie dostaniesz mandatu
Nie masz dowodu i polisy OC? Nie dostaniesz mandatu
Już niedługo nie będziemy musieli wozić ze sobą dowodu rejestracyjnego i poświadczenia polisy OC. Po wielu zapowiedziach i obietnicach posłowie w końcu przegłosowali zmiany w prawie.