mojeauto.pl > motogazeta > Samochody luksusowe > Lamborghini odczuwa kryzys

Lamborghini odczuwa kryzys

Do  tej pory wydawało się, że kryzys dotyka wszystkich producentów, ale lekkim łukiem omija producentów samochodów luksusowych. Czarne chmury zbierają się ostatnio nad Lamborghini, którego klienci coraz częściej rezygnują z zamówień.

Lamborghini odczuwa kryzys

Stephan Winkelmann, dyrektor zarządzający Lamborghini, podczas konferencji prasowej w Genewie oświadczył, że spadek sprzedaży na rynku samochodów luksusowych osiągnął już wymiar 40 procent w pierwszych dwóch miesiącach 2009 roku. Dodał jednak, że włoskiej marce brakuje jeszcze trochę do tego poziomu.

Jedynym pozytywnym wydźwiękiem w całej tej sprawie jest fakt, że nowi klienci nie będą musieli czekać na samochód cały rok. Teraz czas oczekiwania skrócił się do sześciu miesięcy. Galopujący kryzys nie zdążył dotknąć jeszcze modelu Murcielago L670-4 SuperVeloce, który będzie produkowany w limitowanej liczbie 350 egzemplarzy. Jak dotąd firma zebrała 100 zamówień.

 

Szef Lamborghini dodał, że pomimo problemów firma skupia się na tym by pozostać opłacalną, niż skupiać się na wprowadzaniu do gamy tańszych modeli. Dodał, że chodzi o zachowanie charakteru marki. Jak dotąd z załogi liczącej tysiąc osób, jedna piąta jest na dwutygodniowych urlopach z powodu zmniejszonej produkcji.


Podobne wiadomości:

Lamborghini Terzo Millennio – pokaz technologii

Lamborghini Terzo Millennio – pokaz...

Aktualności 2017-11-07

Murcielago LP650-4 Roadster – wersja...

auto motor i sport 0000-00-00

Komentuj:

~DEK 2009-03-06

Ja bym kupił pare sztuk, ale one dużo palą ! A benzyna jest już po ponad 4 złote !

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
6 sprawdzonych patentów na zimę.
6 sprawdzonych patentów na zimę.
Zamarznięte szyby i czapa śniegu na dachu mogą być niebezpieczne dla Ciebie, otoczenia i Twojego portfela. Podpowiadamy, jak szybko odśnieżyć auto, a dzięki temu uniknąć 3 pkt. karnych i 500 zł mandatu, a przy okazji pospać nawet kwadrans dłużej.
Jak przygotować samochód do jazdy w zimowy poranek? Jak przygotować samochód do jazdy w zimowy poranek?