mojeauto.pl > motogazeta > Samochody luksusowe > Lamborghini szykuje dwie nowe wersje Aventadora

Lamborghini szykuje dwie nowe wersje Aventadora

W przeciągu roku Lamborghini ma zamierza zaprezentować światu dwa nowe modele, bazujące na Aventadorze. Pierwszy to roadster, drugi zaś to projekt trzymany w wielkiej tajemnicy.

Lamborghini szykuje dwie nowe wersje Aventadora
O tym, że włosi planują dostarczyć światu roadstera stworzonego na bazie Aventadora wiadomo już od dawna. W Internecie znaleźć można zdjęcia przyłapanego Roadstera zamaskowanego i testowanego na drogach we Włoszech. Serwis CAR informuje, że auto ma zostać zaprezentowane jeszcze tej jesieni. Samochód na rynek trafi w wiosną przyszłeg roku. Auto ma być wyposażone w chowany dach, rozwiązanie podobne do tego zastosowanego w Ferrari 458 Spider.  

Drugi samochód, który ma powstać na bazie Aventadora to wersja GT. Samochód po raz pierwszy ma zostać zaprezentowany podczas marcowych targów odbywających się w Genewie. Projekt ten jest trzymany w wielkiej tajemnicy, ale serwis CAR dotarł to pewnych informacji dotyczących tego auta. Aventador GT będzie większym autem z przeznaczeniem dla czterech osób, jednak bardziej ma być to auto typu 2+2. Linia nadwozia będzie mniej agresywna w porównaniu do Aventadora.

Nie zrozumiały jest zabieg dostarczenia na rynek, bądź co bądź czteroosobowego auta, bazującego na Aventadorze. W szufladach projektantów leży przecież gotowy projekt konkurenta Astona Martina Rapide, koncepcyjny model Estoque.
Zobacz koniecznie: Wszystko o Lamborghini
Tematy w artykule: Lamborghini Lamborghini Aventador

Podobne wiadomości:

Lamborghini Huracan RWD Spyder - zrzuć dach!

Lamborghini Huracan RWD Spyder - zrzuć dach!

Samochody luksusowe 2016-11-16

Kolejni producenci wycofują się z salonu w Paryżu

Kolejni producenci wycofują się z salonu w...

Aktualności 2016-09-20

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Tesla – jak działa autopilot?
Tesla – jak działa autopilot?
Kalifornijski producent wprowadził rewolucję do świata motoryzacji nie tylko w kwestii napędu elektrycznego, ale także pod kątem autonomicznej jazdy. Kilka dni temu Tesla pokazała film, na którym demonstruje działanie Autopilota.