Serwis redagowany przez: Auto motor i sport
Serwis redagowany przez: Auto motor i sport
mojeauto.pl > motogazeta > Samochody luksusowe > Lamborghini zmienia nazwę następcy Gallardo

Lamborghini zmienia nazwę następcy Gallardo

Znów głośno o następcy Gallardo. Ptaszki ćwierkają, że Lamborghini pod koniec tego miesiąca pokaże długo wyczekiwany model, który nie będzie nazywał się jednak Cabrera.

Lamborghini zmienia nazwę następcy Gallardo
Od dłuższego czasu media motoryzacyjne na całym święcie nazywają następcę Gallardo Cabrera, bo pod taką nazwą ma się na rynku ukazać nowy model z Sant'Agata. Auto Express dotarł jednak do źródła, które mówi, że nowy model na rynku zadebiutuje jako Lamborghini Huracan.

Huracan jak można się domyśleć oznacza huragan (w języku hiszpańskim). Jak sugeruje brytyjski portal nazwa Huracan została zastrzeżona przez Lamborghini w kwietniu 2012 roku. W języku majów oznaczało boga ognia, wiatru i burz, następnie zostało zapożyczone przez Hiszpanów i w ich języku oznacza huragan.

Huracan zostało zastrzeżone w tym samym czasie co słowo Urus, które trafiło jako nazwa dla koncepcyjnego SUVa swoją drogą bardzo ciekawego, studyjnego modelu. Z kolei inna nazwa- Deimos również zastrzeżona przez Lamborghini ma zostać użyta w produkcyjnym SUVie marki, który trafi na rynek w 2017 roku

Następca Gallardo zostanie zbudowany na przestrzennej, aluminiowej ramie, która trafi również do Audi R8(ten model zadebiutuje w 2015 roku). Pod maskę trafi silnik V10, który prawdopodobnie dostarczy około 600 KM mocy. Oficjalny debiut tego modelu przewidziany jest na targi motoryzacyjne w Genewie.

Podobne wiadomości:

Kolejni producenci wycofują się z salonu w Paryżu

Kolejni producenci wycofują się z salonu w...

Aktualności 2016-09-20

Lamborghini Huracan LP610-4 Avio - debiut

Lamborghini Huracan LP610-4 Avio - debiut

Premiery 2016-08-04

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Tysiące Polaków jeździ bez OC
Tysiące Polaków jeździ bez OC
Ubezpieczeniowy Fundusz Gwarancyjny donosi, ze blisko 110 tys. samochodów w Polsce nie posiada obowiązkowego ubezpieczenia OC. Najwięcej takich samochodów możemy spotkać w zachodnich województwach naszego kraju.