mojeauto.pl > motogazeta > Samochody luksusowe > Lamborghini zmienia nazwę następcy Gallardo

Lamborghini zmienia nazwę następcy Gallardo

Znów głośno o następcy Gallardo. Ptaszki ćwierkają, że Lamborghini pod koniec tego miesiąca pokaże długo wyczekiwany model, który nie będzie nazywał się jednak Cabrera.

Lamborghini zmienia nazwę następcy Gallardo
Od dłuższego czasu media motoryzacyjne na całym święcie nazywają następcę Gallardo Cabrera, bo pod taką nazwą ma się na rynku ukazać nowy model z Sant'Agata. Auto Express dotarł jednak do źródła, które mówi, że nowy model na rynku zadebiutuje jako Lamborghini Huracan.

Huracan jak można się domyśleć oznacza huragan (w języku hiszpańskim). Jak sugeruje brytyjski portal nazwa Huracan została zastrzeżona przez Lamborghini w kwietniu 2012 roku. W języku majów oznaczało boga ognia, wiatru i burz, następnie zostało zapożyczone przez Hiszpanów i w ich języku oznacza huragan.

Huracan zostało zastrzeżone w tym samym czasie co słowo Urus, które trafiło jako nazwa dla koncepcyjnego SUVa swoją drogą bardzo ciekawego, studyjnego modelu. Z kolei inna nazwa- Deimos również zastrzeżona przez Lamborghini ma zostać użyta w produkcyjnym SUVie marki, który trafi na rynek w 2017 roku

Następca Gallardo zostanie zbudowany na przestrzennej, aluminiowej ramie, która trafi również do Audi R8(ten model zadebiutuje w 2015 roku). Pod maskę trafi silnik V10, który prawdopodobnie dostarczy około 600 KM mocy. Oficjalny debiut tego modelu przewidziany jest na targi motoryzacyjne w Genewie.

Podobne wiadomości:

Lamborghini Terzo Millennio – pokaz technologii

Lamborghini Terzo Millennio – pokaz...

Aktualności 2017-11-07

Superauto od Audi i Lamborghini

Superauto od Audi i Lamborghini

Samochody luksusowe 2017-03-11

Elektryfikacja zaraża kolejne gałęzie koncernu z Wolfsburga. Teraz pojawiają się plotki o elektrycznych supersamochodach od Audi i Lamborghini. 

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nie masz dowodu i polisy OC? Nie dostaniesz mandatu
Nie masz dowodu i polisy OC? Nie dostaniesz mandatu
Już niedługo nie będziemy musieli wozić ze sobą dowodu rejestracyjnego i poświadczenia polisy OC. Po wielu zapowiedziach i obietnicach posłowie w końcu przegłosowali zmiany w prawie.

Zalando Zalando