mojeauto.pl > motogazeta > Samochody luksusowe > Latający spodek od Carrozzeria Touring

Latający spodek od Carrozzeria Touring

W 1952 Carrozzeria Touring zaprezentowała światu koncepcyjny model Alfy Romeo nazwany C52 Disco Volante, który bazował na podzespołach Alfy Romeo 1900 C. Na salonie w Genewie firma zaprezentowała współczesną wersję tego modelu.

Latający spodek od Carrozzeria Touring
Współczesna wersja Disco Volante również bazuje na Alfie Rome. W tym wypadku jest to model 8C Competizione. Auto odziedziczyło silnik z tego modelu czyli jednostkę 4.7-litra V8 o mocy 450 KM i maksymalnym momencie obrotowym wynoszącym 470 Nm. Silnik umiejscowiony z przodu oraz skrzynia biegów, która znalazła się przy tylnej, napędzanej osi dają prawie idealny rozkład masy 49-51% pomiędzy przednią, a tylną osią. Silnik wspomaga 6-biegowa skrzynia sekwencyjna sterowana za pomocą łopatek przy kierownicy .

Stylistyka Disco Volante to nawiązanie do protoplasty, który stał się pomnikiem obchodów 100-lecia marki. Projektanci stworzyli linię nadwozia w myśl maksymy, która przyświeca marce od początku istnienia - "Ciężar jest wrogiem, a opór powietrza przeszkodą". Z Samochodami takimi jak Disco Volante jest tak, że nie ma sensu rozpisywać się o wyglądzie, te auta trzeba podziwiać i odbierać wszystkimi zmysłami, bez wypowiadania zbędnych słów.

Model ten pojawi się w sprzedaży, a szczegóły zostaną przedstawione w późniejszym terminie. Na stworzenie jednego egzemplarza potrzeba 4000 roboczo godzin, a auto trafi do klienta po 8 miesiącach od dostarczenia samochodu dawcy.

Podobne wiadomości:

Alfa Romeo Stelvio – ruszyła sprzedaż

Alfa Romeo Stelvio – ruszyła sprzedaż

Aktualności 2017-01-20

Alfa Rome Stelvio Quadrifoglio - drżyjcie śmiertelnicy

Alfa Rome Stelvio Quadrifoglio - drżyjcie...

Premiery 2016-11-16

Komentuj:

carmati 2012-03-13

Disco Volante to kolejna ciekawa propozycja Alfy Romeo. Auto trochę kosmiczne ale do tego zobowiązuje nazwa i bezapelacyjnie piękne do czego zobowiązuje pochodzenie. Latający Spodek posiada wszystkie cechy jakich wymagamy od Alfy- sportową moc i osiągi, niepowtarzalny klimat i piękny wygląd.

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nie masz dowodu i polisy OC? Nie dostaniesz mandatu
Nie masz dowodu i polisy OC? Nie dostaniesz mandatu
Już niedługo nie będziemy musieli wozić ze sobą dowodu rejestracyjnego i poświadczenia polisy OC. Po wielu zapowiedziach i obietnicach posłowie w końcu przegłosowali zmiany w prawie.