mojeauto.pl > motogazeta > Samochody luksusowe > Lekcja niemieckiego

Lekcja niemieckiego

Producent samochodów marki Lexus przejmuje taktykę od swoich rywali pochodzących z Niemiec. W japońskich limuzynach zostaną wprowadzone zmiany w jednostkach napędowych oraz nadwoziu.

Lekcja niemieckiego

Wykonawcy Lexusa bardzo długo byli pełni uznania dla BMW i Mercedesa za pochlebne komentarze jakie otrzymywały niemieckie marki po długo oczekiwanych zmianach sylwetek nadwozia i jednostek napędowych w swoich modelach.

Zobacz galerię marki Lexus

W pogoni za tradycją, Lexus zawsze zmieniał pokrycie oraz silniki w tym samym czasie. Teraz ma nastąpić zmiana. Koncern zmodyfikuje obie wersje silnika w sedanie GS w przeciągu roku. Już jesienią dotychczasowa sześciocylindrowa jednostka o pojemności 3 litrów zostanie zastąpiona silnikiem 3,5 litrowym. Nie jest to jedynie zmiana pojemności, lecz silnik ten jest częścią nowo zaprojektowanej serii, używanej także w modelu IS 350 sedan. Natomiast ośmiocylindrowa jednostka, charakteryzująca się pojemnością 4,3 litra, zostanie wyparta przez 4,6 litrową wiosną przyszłego roku. Nowy model będzie miał nazwę GS 460.

Dowiedz się więcej o marce Lexus

Koncern oczekuje na debiut nowego silnika we flagowym modelu LS 460, który ma nastąpić tej jesieni, nim zostanie użyty w innych samochodach. Prawdopodobnie zostanie wyposażony w automatyczną skrzynię ośmiobiegową. 

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
Zastanawiałeś się kiedyś co zrobić, aby zakup nowego samochodu był mniej odczuwalny dla rodzinnego budżetu? Sprawdź nowego Citroëna C3 Aircross, który dostępny jest w nowoczesnej formie finansowania Citroën SimplyDrive.