mojeauto.pl > motogazeta > Samochody luksusowe > Lekcja niemieckiego

Lekcja niemieckiego

Producent samochodów marki Lexus przejmuje taktykę od swoich rywali pochodzących z Niemiec. W japońskich limuzynach zostaną wprowadzone zmiany w jednostkach napędowych oraz nadwoziu.

Lekcja niemieckiego

Wykonawcy Lexusa bardzo długo byli pełni uznania dla BMW i Mercedesa za pochlebne komentarze jakie otrzymywały niemieckie marki po długo oczekiwanych zmianach sylwetek nadwozia i jednostek napędowych w swoich modelach.

Zobacz galerię marki Lexus

W pogoni za tradycją, Lexus zawsze zmieniał pokrycie oraz silniki w tym samym czasie. Teraz ma nastąpić zmiana. Koncern zmodyfikuje obie wersje silnika w sedanie GS w przeciągu roku. Już jesienią dotychczasowa sześciocylindrowa jednostka o pojemności 3 litrów zostanie zastąpiona silnikiem 3,5 litrowym. Nie jest to jedynie zmiana pojemności, lecz silnik ten jest częścią nowo zaprojektowanej serii, używanej także w modelu IS 350 sedan. Natomiast ośmiocylindrowa jednostka, charakteryzująca się pojemnością 4,3 litra, zostanie wyparta przez 4,6 litrową wiosną przyszłego roku. Nowy model będzie miał nazwę GS 460.

Dowiedz się więcej o marce Lexus

Koncern oczekuje na debiut nowego silnika we flagowym modelu LS 460, który ma nastąpić tej jesieni, nim zostanie użyty w innych samochodach. Prawdopodobnie zostanie wyposażony w automatyczną skrzynię ośmiobiegową. 

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
Nie jest już modnym crossoverem, ale przestronnym i komfortowym autem kompaktowym. Odświeżony Citroen C4 Cactus zachwyca na wiele sposobów.