mojeauto.pl > motogazeta > Samochody luksusowe > Leopard z 20th Century Fox!

Leopard z 20th Century Fox!

Producent elitarnych polskich roadsterów nawiązał współpracę z amerykańską wytwórnią filmową. Wraz z prezentacją samochodu na AutoVIP Opera dowiedzieliśmy się więcej o planach firmy.

Leopard z 20th Century Fox!

Leopard jest autem nie tylko niecodziennym, ale przede wszystkim wyjątkowym ze względu na oryginalność pomysłu polskiego twórcy. Wymyślony przez Zbysława Szwaję, a montowany w Mielcu w specjalnie do tego celu stworzonej fabryce, trafia na europejskie rynki w ręce pasjonatów motoryzacji.


TU zobacz specjalną galerię zdjęć z prezentacji Leoparda podczas AutoVIP Opera

Samochód jest napędzany aluminiowym silnikiem V8 pochodzącym z Corvette. Z pojemności 6 litrów osiąga 405KM, co w połączeniu z aluminiową konstrukcją całego nadwozia pozwala na rozpędzenie w pełni obciążonego auta do setki w 4 sekundy. Pomimo minimalnej ilości użytej elektroniki, maksymalna prędkość blokowana jest przy 250 km/h.

O projekcie mieliśmy okazję rozmawiać podczas AutoVIP Opera z głównymi inżynierami firmy Leopard:

mojeauto.pl: Jaka jest idea tworzenia Leoparda?
Zbysław Szwaj: Naszym celem nie jest poszukiwanie pieniędzy poprzez tworzenie tego samochodu. Moim celem było i jest przez całe życie pokazanie, że Polska i Polacy nie są narodem, który robi wyłącznie rzeczy proste, ale też bardziej dojrzałe technologicznie, a za taki uważamy nasz samochód.

mojeauto.pl: Jakie są szczegóły dotyczące współpracy Leoparda z wytwórnią 20th Century Fox?
Albert Szwaj: Podpisany został list intencyjny i aktualnie czekamy na to co się wydarzy w firmie (red. 20th CF). Przygotowujemy się, by taki kontrakt wypełnić, przygotowujemy auto pod inne wymogi. Studio chce zaprezentować samochód poprzez film i szuka odpowiedniego filmu do tego samochodu, by wypromować go i sprzedawać w Stanach.

mojeauto.pl: Czy taki samochód byłby dystrybuowany z naklejką  "made in Poland"?
Z.S.: Na pewno tak. Chciałbym, żeby widać było, że jest to polski pomysł.

mojeauto.pl: Jakie są szanse sukcesu samochodu w Ameryce Północnej?
Z.S.: Duże. Bardzo dobrze się składa, gdyż silnik i cały układ napędowy pochodzi ze Stanów Zjednoczonych, co ułatwi nam eksport i montaż finalny samochodu na miejscu.

mojeauto.pl: Leopard jest również prezentowany w krajach europejskich. Jaki jest jego odbiór?
Z.S.: W kwietniu samochód został zaprezentowany w Paryżu i jest duże zainteresowanie ze strony firm takich jak Bentley i Lotus, które chciałyby sprzedawać go poprzez swoją sieć. Warunkiem jest natomiast zrobienie homologacji, co wiąże się z dużymi kosztami.

mojeauto.pl: Wybiegając w przyszłość, jakie są dalsze plany rozwojowe poza roadsterem?
Z.S.: Chcę zająć się jeszcze wersją coupe, po tym modelu wycofuję się z produkcji nowego samochodu.
A.S.: Dużo zależy od finansowania, od znalezienia środków, by tworzyć dalej. Obecne koszty tworzenia samochodu są na bardzo wysokim poziomie, a coupe będzie wymagało jeszcze dodatkowych środków. Trudno dziś mówić o przyszłości poza tym modelem, chcemy teraz zrealizować to co mamy do tej pory (w planach; red.).

mojeauto.pl: Dziękuję za rozmowę i życzę sukcesów Leoparda.


Więcej informacji o aucie Leopard i AutoVIP Opera:

Elita szyku, piękna i mocy

PIM - spotkanie dywizji poddostawców

Komentuj:

~Bartek z Piły 2008-08-14

Cieszę się, że to POLSKI pomysł na dobry samochód, bardzo ładnr autko:)

~Stanley 2007-11-18

Auto w czarnym kolorze naprawdę robi wrażenie. Chciałbym doczekać czasów ,byśmy mogli w tym kraju zarabiać godziwe pieniądze i kupować auta podobne rodzimej produkcji. Panie Zbysławie trzymam kciuki za kloejny projekt.

~nemo 2007-10-11

ziand7 głupi jesteś, dokształć się trochę

~Krzysztof Gąsiorek 2007-10-04

Sworzyliście super piękne auto, eleganckie, ponadczasowe. serdeczne gratulacje. Trzymać tak dalej !

~Kzyhu 2007-09-29

Bardzo ladny samochod !!!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Od kilku dni w północno-wschodniej Polsce pojawiły się nowe, żółte znaki na których możemy zobaczyć np. czołg. Na szczęście zwykli kierowcy nie muszą się nimi przejmować. Są to informacje przeznaczone dla wojskowych.